دانلود بازی پلی استیشن ۱ – بازی Playstation 1 – بازی ps1
دسته‌بندی نشده

میلینا – مورتال کمبت

ملینا (Mileena) یه شخصیت ساختگی در سری بازی مبارزات مرگبار هست. او برای اولین بار در نسخه دوم این بازش ظاهر گشت.

درباره ملینا:

ملینا کلون یا به عبارتی همزاد کیتانا (Kitana) هست که بوسیله جادوی شنگ سانگ ( Shang Tsung) برای شائوکان (Shao Kahn) ساخته شد. شنگ سانگ برای خلق اون از فیزیولوژی بدن تارکاتان ها استفاده کرده بود. ملینا فردی شیطان صفت و بد طینت بود و از کیتانا نفرت داشت و وی رو خوار و خفیف می شمرد. تصور ملینا این بود که خود مستحق عنوان شاهزاده ادنیا (Edenia) هست تا کیتانا ( نویسنده: رو رو برم…! دو روز دنیا اومدی می خوای ملکه ادنیا بشی!؟( . او علاقه زیادی داشت تا خواهرش رو به قتل برسونه ؛ بنابراین همیشه به دنبال فرصتی بود تا این کار رو انجام بده و به خواسته خود یعنی شاهزادگی ادنیا برسه.

خط داستانی:

Mortal Kombat 2:

زمانی که شائوکان قلمرو ادنیا رو تسخیر کرد و با قلمرو خودش یعنی دنیای خارج (Outworld) ادغام نمود ؛ تصمیم گرفت تا دختر شاه سابق ادنیا رو زنده نگه داره و به عنوان دختر خودش پرورش بده. کیتانا بی خبر از قتل پدرش به دست شائوکان ، به امپراطور وفادار بود؛ شائوکان از این که ممکنه روزی کیتانا واقعیت رو بفهمه و بر ضد اون بشه ؛ به جادوگرش شنگ سانگ دستور داد تا یه همزاد اهریمنی و وفادار به اون رو ، از کیتانا خلق کنه.

شنگ سانگ جوهره کیتانا (نویسنده: فکر کنم یه چیزی تو مایه های دی ان ای باشه.) رو با یه تارکاتان ترکیب کرد تا به هدفش برسه. او این موجود رو ” ملینا ” نام گذاری و به عنوان خواهر دوقلوی کیتانا معرفی کرد. تنها نکته قابل توجه ملینا دندون های تارکاتان مانندش بود که همیشه زیر ماسک مخفی می کرد. ( نویسنده: به احتمال زیاد شنگ سانگ نتونسته بود که این ضایع بازی رو ماست مالی کنه!!!!!!!!). او وظیفه داشت تا کیتانا رو زیر نظر بگیره تا این اطمینان حاصل بشه که کیتانا به شائوکان وفادار باقی می مونه؛ چرا که شائوکان می ترسید که بالاخره روزی کیتانا حقیقت رو در مورد وی و خانواده اش بفهمه ( نویسنده : البته شائوکان ترس توی کارش نیست!!!!!! حوصله نداشته بعد از اینکه کیتانا ماجرا رو فهمید بیاد پهلوش آبغوره بگیره!!!!!!!!!). با این حال زمانی که کیتانا حقیقت رو بوسیله نینجا رین ( Rain) فهمید ؛ به صورت ظاهری وفادار باقی موند تا در فرصت مناسب کان رو سرنگون کنه.

در اتفاقات سری دوم کامبت ؛ شائوکان به وفاداری کیتانا شک کرد و این شک روز به روز بیشتر می شد؛ از این رو ملینا ماموریت پیدا کرد تا خواهر دوقلوی خودش رو زیر نظر بگیره. پس از مدتی معلوم شد که کیتانا به صورت پنهانی با جنگجویان زمینی متحد شده؛ بنابراین وی به قصد کشت به کیتانا حمله کرد. اما کیتانا ماهرتر از اون بود که از ملینا شکست بخوره ؛ او ملینا رو شکست داد و کشت. ( نویسنده: به همین راحتی!؟……………مگه می شه یه خواهر قل دیگه رو بکشه!!!!؟؟ عجب دور و زمونه ای شده!!!!!). با کشته شدن ملینا روح و هستی اون به قلمرو زیرین (Netherrealm) سقوط کرد.

Mortal Kombat: Trilogy

پس از مدتی ملینا توسط خدای ارشد سقوط کرده ، یعنی شیناک (Shinnok) به خدمت گرفته شد. ( مثل همیشه این خداهای قلابی!!! یا به قول شائو کرم ها!). ملینا از طرف شیناک به زمین فرستاده شد تا حین وقایع حمله شائوکان به زمین ، برای وی جاسوسی کنه. همچنین به او قدرت خواندن افکار کیتانا داده شد. پس از شکست خوردن شائوکان، ملینا به همراه نوب سایبات (Noob Saibot) که او نیز برای جاسوسی فرستاده شده بود؛ به قلمرو زیرین برگشتند.

Mortal Kombat: Gold

در وقایع مبارزات مرگبار گلد ، ملینا با شیناک جهت حمله به قلمرو ادنیا همکاری کرد. او فرصتی یافت که برتری خودش رو نسبت به کیتانا ثابت کنه؛ ملینا به خواهرش کیتانا اجازه داد تا از زندان شیناک فرار کنه. پس از شکست شیناک ، کیتانا خواهر خود ملینا رو به طور مخفیانه در زندانی در ادنیا حبس کرد؛ به امید اینکه افکار وی گرایش به نیکی پیدا کنه. (نویسنده: ما که آخرش نفهمیدیم……..یه بار اینا به قصد کشت گیس هم دیگه رو می کنن؛ یه بار دیگه محبت و مهربانی نثار هم می کنن!!!!!!!!!!!)

Mortal Kombat : Deception

ملینا سال های زیادی رو در زندان حبس کشید؛ تا اینکه اژدها شاه (Dragon King) یعنی اوناگا (Onaga) دوباره بازگشت و حمله خودش رو به ادنیا آغاز کرد. ملینا بوسیله باراکا از زندان آزاد گردید. او به اوناگا پیوست و ماموریت پیدا کرد تا خودش رو جای کیتانا معرفی کنه؛ تا ارتش ادنیا رو گمراه کنه و بدین ترتیب اوناگا فرصت پیدا کنه که قدرت خودش رو بازیابی کنه. ملینا با قصد انتقام گرفتن از کیتانا و این که بعد ها ارتش ادنیا رو تحت سلطه خودش قرار بده و ازش استفاده کنه؛ ماموریت خودش رو آغاز کرد.

Mortal Kombat :Armageddon

در واقعه آرماگدون ملینا با شعار صلح و توسط نیروهای ادنیا قادر شد تا قلعه شائوکان رو به تصرف در بیاره. ( نویسنده: هه هه…..حکایت نوبل صلح به ا و ب ا م ا هستش!!!!!!!!!!!). اگرچه او هنوز زیر نقاب کیتانا بود؛ با این حال وی تصمیم داشت تا نقش ظاهری کیتانا رو ادامه بده تا اینکه ارتش ادنیا به اندازه کافی فاسد شده و هویت واقعی خودش رو آشکار کنه تا ارتش از اون پیروی کنه. (نویسنده: مای فوریت یو!!!!!!!)

بعد از گذشت مدتی، در حالی که ملینا احساس قدرت و تسلط بر دنیای خارج رو داشت؛ ناگهان فهمید که شائوکان به همراه گورو (Goro) و شنگ سانگ قصد حمله به قلعه رو دارند تا دوباره تسلط شائوکان به دنیای خارج رو احیا کنند. (نویسنده: چه ضد حالی…!!! آدم تو زیر زمین سی دی خام گوش بده این جوری نشه!!!!!!)

در ابتدا ملینا در اتاق سلطنتی پنهان شد و به روشنفکران خودش دستور داد تا با جادویی در اصلی رو ببندند؛ اما جادوی اون ها در مقابل وحشیگری نیروهای شائوکان بیهوده بود. و بالاخره امپراطور سابق با ملینا چشم به چشم شد. (نویسنده: همون فیس تو فیس!!!!!) بلافاصله روشنفکران بین ملینا و کان قرار گرفتند تا از شاهزاده خود در مقابل امپراطور دفاع کنند؛ ولی ملینا از پشت با خنجر اون ها رو از پای در آورد. (نویسنده: عجب نامردیه این ملینا………….اومدن ازت دفاع کنن خنجر می زنی!!!؟؟؟ اونم از پشت!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟) بعد از اون ملینا هویت واقعی خودش رو به کان آشکار و خود رو تسلیم امپراطور کرد.

شائوکان اجازه داد تا ملینا زنده بمونه و به او دستور داد تا شوجینکو (Shujinko) رو دستگیر کنه تا از اون به عنوان واسطه برای چانه زنی با اوناگا برای اینکه متحد وی بشه استفاده کنه. (نویسنده: عجب سیاستی!!!!!!!!). ملینا یه دعوت دروغین برای شوجینکو فرستاد که از قضا به طور ظاهر عملی شد؛ چرا که شوجینکو خودش رو در حالی که روبروی نیروهای تاریکی بود ؛ یافت. (نویسنده: واقعا که به این می گن بهره هوشی ۱۰۰!(. شوجینکو سپس بوسیله ملینا زندانی گردید.

با این حال ملینا دوست نداشت که همیشه به عنوان یه خدمت کار باقی بمونه؛ بنابراین با توجه به این که دنیای خارج از دست وی خارج شد؛ تصمیم گرفت تا قلمرو ادنیا رو تسخیر کنه. (نویسنده: خوشگل خانم!!! بشین سر جات!!! می ری اونجا دوباره ضایع می شی برمی گردی!!!!!!!!! این کار را رو می کنی که یه خواستگار هم نداری!!! یه کم از خواهرت یاد بگیر!!!)

ملینا در حالت داستانی آرماگدون دیده شد. او با تیون (Taven) در ابتدای سیاه چال قلعه شائوکان رودر رو گشت و سعی داشت تیون رو به عنوان یه متجاوز به قتل برسونه که در این امر موفق نشد (نویسنده: بابا این از رو نمی ره….. چند بار دیگه باید ضایع بشی!!!؟؟؟ سوژه دست ملت نده واست جوک درست می کنن!). او بعد ها در لشکر نیروهای تاریکی دیده شد که در حال رژه و حمله به سوی نیروهای روشنایی بودند؛ در ابتدا او با نایت ولف (Knight Wolf) جنگید به جای کیتانا. او آخرین بار در دامنه هرم آرگوس (Argus) دیده شد در حالی که از پشت به گردن شنگ سانگ چسبیده بود اما بوسیله او به عقب پرتاب شد. ملینا نیز مشابه سایر جنگجویان در واقعه آرماگدون کشته شد.( نویسنده: خدا نیامرزدش!)

نکات:

– نام ملینا (Mileena) از یه نام اسلواکی به نام (Milena) به معنی ” التفات و توجه و میل” هست. این معنی نشون دهنده میل باطنی ملینا برای شاهزاده شدن قلمرو ادنیاست. – ملینا اولین زن شیطانی هست که در سری بازی های مبارزه مرگبار معرفی شد. – به گفته اد بون سازنده بازی مبارزه مرگبار کیتانا و ملینا همانند اسکورپیون (Scorpion) و ساب زیرو (Sub-Zero) هستند. – در سایت UGO.COMاز رنک ۱۰ ملینا رنک ۵ رو به خودش اختصاص داده – او اولین شخصیت زنی هست که در نسخه ۲۰۱۱ حضور یافت. – از نسخه ۲ مبارزات مرگبار تا آرماگدون هیچ حرکت ویژه ای به حرکات اون اضافه نشد؛ تا این که در نسخه ۲۰۱۱ چند حرکت ویژه جدید رو برای اون تعریف کردند.
حقیقت که در مورد شخصیت Mileena نمی‌دانستید

با خنجرهای خون آلود خود، دندان‌های تشنه به دردیدن گوشت دشمنان‌اش و خون دو رگه‌اش، ملینا در کنار سونیا بلید و کیتانا یکی از شخصیت‌های مونث نمادین مجموعه‌ مورتال کامبت است که از نسخه‌ی دوم این مجموعه یکی از پای‌ثابت‌های همیشگی این مجموعه خون آلود بوده است. حاصل آزمایش‌های شرورانه شنگ سونگ از ترکیب ژن تارکاتان‌ها و DNA کیتانا، زنی است به نام ملینا، با شباهت بی‌همتا به خواهر ژنتیکی‌اش کیتانا، که البته به خاطر دندان‌های تارکاتانی تیز و ترسناک‌اش هیچ وقت نمی‌‌تواند جای کیتانا را بگیرد. با ما همراه باشید تا به مطالعه ده حقیقت جالب در مورد ملینا بپردازیم که احتمالاً از آن‌ها تا کنون خبر نداشته‌اید. پیش از شروع واجب می‌دانم، اخطار وجود اسپویلر را در این متن بدهم. نکات داستانی پر اهمیتی در موارد زیر وجود دارند. و این که بابت بی عکس بودن مطلب عذرخواهی می‌کنم. امیدوارم بدون هیچ توضیح اضافه‌ای، این کمبود را از سمت ما قبول کنید و متوجه شوید. با آخرین مقالات بازی و ۶ حقیقت در مورد شخصیت Mileena از سری Mortal Combat با گیم اسکن همراه شوید.
شخصیت ملینا mileena

تروفی ارزشمند؟

با یک حقیقت غیر داستانی شروع کنیم. در Mortal Kombat (2011) اگر بخش Challenge Tower را تمام کنید، در پروفایل شما تروفی و اچیومنتی آزاد می‌‌شود با نام Best…Alternate…Ever «بهترین…لباس…ثانویه» . دوست دارید بدانید کدام لباس در انتهای Challenge Tower آزاد می‌‌شود که سازندگان این گونه به شما تبریک می‌‌گویند؟ به چپتر کیتانا در بخش داستانی آن بازی مراجعه کنید. چون از گذاشتن عکس این لباس شدیدا معذوریم. راهنمایی!؟ داریم در مورد ده حقیقت پیرامون «ملینا» صحبت می‌‌کنیم، حواس‌تان که هست.

او سه بار مرده!

در همان داستان نسخه‌ دوم مورتال کامبت که ملینا در آن معرفی شد او وظیفه نظارت بر اعمال کیتانا را از شائوکان دریافت کرده بود تا رفتار مشکوک وی را زیر نظر داشته باشد. کیتانا هم در نهایت در دام ملینا افتاد و قصد همکاری‌های وی با مبارزان Eartrealm لو رفت. ملینا بعد از ‌اشراف به این موضوع، سعی کرد کیتانا را از پا درآورده و جای او را بگیرد. ولی در طی همان مبارزه، کیتانا برتری خود را نشان می‌‌دهد و ملینا را به قتل می‌‌رساند. بعد از زنده شدن او به وسیله‌ی شیناک و دیگر موارد که از حوصله‌ی مطلب خارج است، او بار دوم در انتهای Mortal Kombat Armageddon در نبرد نهایی، میان بقیه مبارزان از پا درآمده و به قتل می‌‌رسد تا این که ریدن خط زمانی را جابه‌جا می‌‌کند. در خط زمانی جدید او در Mortal Kombat X به دستور کوتال کان و به وسیله‌ی D’vorah «دِوُراه» به جرم خیانت و اقدام به کودتا علیه وی به قتل می‌‌رسد که با این مورد، تعداد مرگ‌های وی به سه عدد می‌‌رسد.

مشکل تکنیکی حتی در نسل هشتم!؟

در Mortal Kombat X برای اولین بار بعد از این همه سال، طراحی دندان‌های تارکاتانی ملینا دست خوش تغییرات عمده‌ای می‌‌شوند و ترکیبی انسانی و هیولاوار می‌‌گیرند. به گونه‌ای که ملینا در بخشی از دهان‌اش لب و دهان عادی نیز اضافه بر دندان‌های قندیلی تارکاتانی دارد. اما در ابتدای روند ساخت بازی و بخش طراحی، داستان گویا فرق داشته. در طرح و ایده‌ی اصلی قرار بوده که فک ملینا مانند مار حرکت کند. اما به دلیل مشکلات تکنیکی چنین کاری برای سازندگان مقدور نبوده. بله در نسل هشتم بازی‌های ویدیویی نیز هنوز برخی طرح‌ها به دلیل ضعف و مشکلات تکنیکی خط می‌‌خورند.

پایان قابل استناد در داستان

پایان و اندینگ ملینا در بخش آرکید Mortal Kombat Deception جزو معدود پایان‌های بخش آرکید در کل مجموعه است که از طرف سازندگان جزو داستان اصلی به حساب آمده است. در این پایان کیتانا با تظاهر به مرگ، کنترل ارتش خود را به «بو رای چو» می‌‌سپارد و خود عازم ادنیا می‌‌شود و با جا زدن خود به عنوان کیتانا، کنترل ارتش آن جا را نیز به دست می‌‌آورد. او در نهایت تصمیم به قتل باراکا، تنها یار خود می‌گیرد. دلیل؟ چون او تنها کسی است که از هویت ملینا با خبر است و با مرگش دیگر هیچ کس از هویت اصلی او با خبر نخواهد شد. در نهایت هم ملینا موفق به کشتن باراکا می‌‌شود.

ثابت قدمی‌‌ طولانی مدت

از ابتدای حضورش در مورتال کامبت تا قبل از عرضه‌ی Mortal Kombat (2011)، هیچ کدام از Special Move‌ها «حرکات ویژه» ملینا در تمامی‌‌ این سال‌ها دچار تغییر نشده و یکسان باقی مانده اند. و این نسخه‌ی نهم مورتال کامبت بود که این سنت را شکاند و حرکات ویژه‌ی ملینا را دچار تغییرات اساسی کرد.

داستان متفاوت در Mortal Kombat Conquest

در قسمتی از سریال اپیزودیک Mortal Kombat Conquest شاهد ورود ملینا به داستان هستیم. ولی داستان او در این سریال بسیار با آن چه در بازی‌ها دیده بودیم تفاوت دارد. او در این جا هیچ رابطه‌ی خونی و حتی ژنتیکی‌ای با کیتانا ندارد. در این سریال او در حقیقت یک مبارز اهل Outworld با دندان‌های تارکاتانی است که به وسیله‌ی جادوی شائوکان به صورت کامل شبیه به کیتانا می‌‌شود تا بتواند به دشمن نفوذ کند و کونگ لائو را به قتل برساند. ولی در نهایت در این کار شکست می‌‌خورد و شائوکان نیز به عنوان مجازات، ضمن حفظ زیبایی ظاهری‌ای که از کیتانا به او رسیده بود دندان‌های تارکاتانی‌اش را بازمی‌‌گرداند و حتی آن‌ها را بزرگتر و ترسناک‌تر و غیر قابل تحمل‌تر می‌‌کند تا در تضاد با زیبایی‌های دیگر او، ملینا همیشه از این که می‌‌خواسته شخصی باشد که به هیچ وجه نبوده، عذاب بکشد.

مانند یار دندان تیز

در Challenge Tower نسخه‌ی نهم مورتال کامبت، در چالش صد و هشتاد و چهارم، شما با باراکا و ملینا به مقابله به چالش موجود می‌‌روید. اگر باراکا در این چالش از پا در بیاید و شما با ملینا چالش را تمام کنید او به جای حالت پیروزی خودش، انیمیشن پیروزی باراکا را اجرا می‌‌کند و دست‌هایش را به صورت ضربدری بر روی هم قرار می‌‌دهد. بالاخره آن دو رفیق و یار دندان تیز هم هستند!

او می‌‌تواند یک راسو شود.

در Animality وی در نسخه‌ی سوم مورتال کامبت او تبدیل به راسویی بو گندو می‌‌شد و حریف خود را تا حد مرگ با بوی خود شکنجه می‌‌داد. نام این تمام کننده Stinky Murder «قتل بدبو» بود.

او به جای کیتانا و کیتانا به جای او

در پایان بخش آرکید او در Mortal Kombat Armageddon، بعد از این که بلیز را شکست می‌‌دهد، به وسیله‌ی قدرت وی، کیتانا و ملینا برای لحظه‌ای با هم ترکیب و یکی می‌‌شوند. بعد از جدا شدن هر دو به واسطه‌ی قطع شدن این نیرو، ملینا متوجه می‌‌شود که دهان تارکاتانی خود را از دست داده و حالا علاوه بر زیبایی همیشگی‌اش صورتی انسانی دارد. در سمتی دیگر نیز کیتانا خود را در وضع سابق ملینا می‌‌بینید و خود را با دندان‌هایی بلند و تیز می‌‌یابد. به همین واسطه ملینا می‌‌تواند بالاخره به جای کیتانا بر تخت پادشاهی ادنیا بنشیند و کیتانا نیز در تلاش نافرجامش برای اثبات هویت خود در زندان‌های ادنیا به جنون می‌‌رسد.

مطالب مرتبط

خدایان ارشد – مورتال کمبت

PlayStationOne

تانیا – مورتال کمبت

PlayStationOne

لیو کانگ – مورتال کمبت

PlayStationOne

نظر بگذارید