دانلود بازی پلی استیشن ۱ – بازی Playstation 1 – بازی ps1
دسته‌بندی نشده

اسموک (نینجا) – مورتال کمبت

اسموک (انگلیسی: Smoke) متولد شده با نام توماس وربادا شخصیتی ساختگی در مجموعه بازی‌های مبارزه‌ای مورتال کامبت است. نخستین حضور او در این بازی در مورتال کامبت ۲ به عنوان یک شخصیت غیرقابل‌بازی بود که شباهت بسیاری به اسکورپیون داشت با این تفاوت که لباس خاکستری بر تن داشت. اسموک دوست صمیمی ساب-زیرو و از اعضای گروه قاتلین لین کویی بود. زمانی که اعلام شد که تمام اعضای این گروه قرار است تبدیل به سایبورگ شوند اسموک و ساب-زیرو از این دستور سرپیچی کردند و قصد فرار از گروه را داشتند اما اسموک توسط اعضای گروه دستگیر شد و به سایبورگ تبدیل شد. چندی بعد نوب سایبات بدن بی روح و بی حافظه اسموک را پیدا کرد و وی را طوری برنامه ریزی کرد که به طور مستقیم دستورهای وی را اجرا نماید. در مورتال کامبت: آرماگدون اسموک به عنوان عضوی از ارتش نوب سایبات در برابر ارتش روشنایی مبارزه کرد.
اسموک به فارسی دود ، یه نینجای آدمکش هست که در سری بازی مبارزات مرگبار از حالت انسانی به روبوت تغییر پیدا کرد. او برای اولین بار در نسخه Mortal Kombat:2 به عنوان یه شخصیت مخفی و غیر قابل بازی و به فرم انسان ظاهر گشت ؛ اما در نسخه سوم یا به عبارتی Mortal Kombat:3 به فرم روبوت ظاهر شد و قابل بازی بود.

درباره اسموک:

اسموک برای اولین بار در نسخه دوم بازی به عنوان یه کاراکتر مخفی ظاهر شد. او اغلب در جنگل زنده (Livig Forest) به همراه جید (Jade) به طور دزدکی ظاهر می شد و نگاه می کرد. (نویسنده: معلومه که این اقای اسموک جنسش خورده شیشه داره!). در بازی اوبه همراه رپتایل (Reptule) ، از نظر قیافه شبیه اسکورپیون بود؛ با این تفاوت که رنگ خاکستری داشت و دور اون رو دود فرا گرفته بود و همچینین سریع تر حرکت می کرد.

اسموک بیوگرافی خاصی نداشت تا این که در نسخه سوم بازی به صورت روبوت ظاهر شد. او در این سری نیز یه شخصیت مخفی اما قابل بازی بود.

خط داستانی:

اسموک کار خود رو به عنوان یه نینجای آدمکش برای گروه لین کوای (Lin Kuei) شروع کرد. او دوست صمیمی و متحد ساب زیرو(Sub-Zero) جوان بود و به همراه او به دنیای خارج (Outworld) فرستاده شد تا شنگ سانگ (Shang Tsung) رو به قتل برسونه ؛ با این حال در نهایت این دو موفق به انجام این کار نشدند و به گروه خودشون در قلمرو زمین بازگشتند. وقتی اسموک و ساب زیرو به لین کوای رسیدند ؛ دریافتند که گروه تصمیم گرفته که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته ، نینجاهای خود رو به روبوت تبدیل کنه. اون ها همچنین این تکنولوژی تبدیل رو روی سایرکس (Cyrax) و سکتور (Sektor) مشاهده کردند. او و ساب زیرو از پذیرفتن این تکنولوژی اجتناب ورزیدند و تصمیم به فرار گرفتند. با این حال هنگام فرار اسموک به وسیله افراد گروه لین کوای دستگیر شد و بعد از مدتی به اسم کد LK-7T2 به روبوت تبدیل شد. او برنامه ریزی شده بود تا متحد و دوست صمیمی خودش ساب زیرو رو به قتل برسونه.

در رویداد های نسخه تریلوژی و حمله شائوکان (Shao Kahn) به قلمرو زمین، اسموک نتونست که ساب زیرو رو بکشه؛ با این حال ساب زیرو به وی کمک کرد و به او یاد آوری کرد که هنوز روح در بدنش وجود داره و یکی از جنگجویان برگزیده ریدن (Raiden) هست. کمی بعد سایرکس و سکتور ظاهر شدند ؛ اسموک که حافظه خودش رو بازیابی کرده بود با دوست قدیمی خودش متحد شد و اون ها رو شکست داد؛ اما طولی نکشید که بوسیله نیروهای شائوکان دستگیر شد. بدن بی حرکت اسموک به عنوان یه غنیمت به دنیای خارج و پیش شائوکان برده و در قلعه محبوس شد. (نویسنده: این سربازان باهوش فکر کرده بودن که اگه اسموک رو به عنوان اسباب بازی به شائوکان هدیه بدن ؛ شائوکان به عنوان جایزه بهشون پفک می ده!!)

تقریبا ۱۰ سال بعد، بدن بی حرکت اسموک بوسیله نوب سایبات (Noob Saibot) پیدا شد ؛ او اسموک رو فعال کرد و با استفاده از نانوتکنولوزی و برنامه ریزی دوباره سیستم اون رو بهبود بخشید. نوب سایبات اسموک رو طوری برنامه ریزی کرد تا از اون به طور محض اطاعت کنه. او قصد داشت تا با الگو برداری از اسموک یک ارتش اهریمنی از روبوت ها رو در قلمرو زیرین بسازه. در بازگشت اون ها ساب زیرو و سارینا (Sareena) رو مشاهده کردند و سریعا به سمت قلمرو زیرین گریختند و در اونجا چون می دونستند که ساب زیرو در حال تعقیب اون ها هست ؛ به طور غافل گیرانه به وی حمله کردند که با مداخله ساینا ، ساب زیرو این دو رو شکست داد.

اگرچه اسموک به طور کور کورانه از رئیس جدید خود اطاعت می کرد؛ اما هنوز ذره ای از روح و انسانیت و نیکی درش وجود داشت که گواه وجود اون پایان کار اشراه (Ahrah) هست. در واقعه آرماگدون او به همراه نوب سایبات به معبد لین کوای حمله کردند تا علاوه بر کشتن ساب زیرو ، معبد رو تسخیر کنند. اما با ظاهر شدن تیون (Taven) نقشه این دو برهم ریخت. تیون با اسموک و نوب سایبات جنگید و این دو رو شکست داد. بعد گذشت مدت کمی ، ساب زیرو تلاش کرد تا روح انسانیت رو در این دو بازیابی کنه ؛ با این حال اگرچه نتوانست انسانیت برادر خودش رو احیا کنه؛ ولی قادر شد که حافظه اسموک رو برگردونه و روح انسانیت اون رو بازیابی کنه.

در حالی که نوب سایبات به نیروهای تاریکی ملحق شد و در واقعه آرماگدون در حال جنگیدن با اشراه بود؛ اسموک به نیروهای روشنایی پیوست ؛ او در این بین در حال جنگیدن با نیتارا (Nitara) مشاهده شد و در نبرد نهایی همانند اکثریت جنگجویان کشته شد.

مطالب مرتبط

شیناک – مورتال کمبت

PlayStationOne

کوانچی – مورتال کمبت

PlayStationOne

اسموک – مورتال کمبت

PlayStationOne

۱ نظر

Queen Jade ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ at ۱۸:۲۱

چطور باید توی مورتال کامبت ۲ باهاش بجنگیم؟مال جید رو یاد دادین اما این چطوریه؟

پاسخ دادن

نظر بگذارید