دانلود بازی پلی استیشن ۱ – بازی Playstation 1 – بازی ps1
دسته‌بندی نشده

کنشی – مورتال کمبت

تاکاهاشی کنشی (انگلیسی: Takahashi Kenshi) شخصیتی ساختگی در مجموعه بازی‌های مبارزه‌ای مورتال کامبت است. او شمشیرزن سرکش اوراسیایی و دارای توانایی دورجنبی و پرستاری می‌باشد. نخستین حضور او در این سری بازی در نسخه مورتال کامبت: اتحاد مرگبار (۲۰۰۲) بود. کنشی همواره خود رو وقف مبارزه و رقابت با جنگجویان دیگر می‌نمود. کنشی توسط فریب خوردن از جادوگری به نام شنگ سونگ و آزاد سازی ارواح محبوس در یک چاه، بینایی چشم‌هایش را از دست داد. کنشی با آزاد سازی ارماک از دست امپراتور آوت‌ورلد شائو کان به نیروهای ویژه در کنار جکس و سونیا بلید پیوست. همچنین وی همکاری دوستانه‌ای با شخصیت‌هایی نظیر ساب-زیرو و جانی کیج داشته‌است.

نام واقعی: Kenshi

سن:24 سال

قد:1.85 متر

وزن:84 کیلو گرم

لقب: مرد شمشیر زن

زادگاه: قلمروی زمین

محل سکونت: قلمروی زمین

نژاد: انسان

متحدان: ارمک لیوکنگ سایرکس سونیا بلید ساب زیرو جکس اسموک نایت ولف

دشمنان: شنگ سونگ شائوکان هوتارو ماوادو کوان چی

سلاح ها: Sento

سبک مبارزه: Tai Chi,Son Shou,Judo

جهت گیری: خوب

حضور: MK:DA MK:D MK:Unchained MK:A MK2011(DLC)

ویژگی های شخصی:

کنشی در ددلی الاینس یک لباس سیاه و سبز می پوشد. یک نوار بزرگ از شانه ی راستش تا کمرش دور سینه اش پیچیده است که یک نماد اژدهای شرقی به چشم می خورد. یک پد قرمز محکم از زانو هایش محافظت می کنند.و از زانو به پایین چکمه ای به رنگ لباسش پوشیده است. و چشم بند قرمزی را به چشم بسته است. کنشی به این چشم بند در تمام بازی ها معروف است.

در مورتال کمبت دیسپشن لباس کنشی بسیار شبیه لباسش در ددلی الاینس است با تفاوت این که او این بار بر روی لباس کاراته اش یک حفاظ پلاستیکی محکم پوشیده است که تا گردنش بالا می آید. و چکمه هایش هم از همان جنس پلاستیک شده اند.زیر این حفاظ پلاستیکی شلواری سیاه و سفید پوشیده است. او هنوز چشم بندش را بر روی چشمانش می بندد. دستکش هایش تفاوتی نکرده اند و یک پد محکم هنوز از زانو هایش محافظت می کند.

خط داستانی:

جنگجوی متولد شده کنشی در جستجوی رقابت برای نجات دادن قلمروی زمین است.هر وقت حریفی را در برابر خود میدید او را برای بالا بردن غرورش شکست می داد. تا این که یک روز با مردی مواجه شد به نام سانگ. سانگ به کنشی گفت که یک جنگ جوی قدرتمند به یک شمشیر قدرتمند نیاز دارد. او کنشی را به محل شمشیر باستانی قدرت مند راهنمایی کرد. او ادعا می کرد که این شمشیر قدرت کنشی را بسار زیاد میکند. تا کنشی به شمشیر رسید جادوی مخفی درون آن آزاد شد و چشمان کنشی رابرای همیشه کور کرد. سپس سانگ خودش را به صورت جادوگر خبیث،شنگ سونگ، نشان داد. او کنشی را در دخمه رها کرد تا بمیرد. اما با این حال شمشیر واقعا وجود داشت و قدرت مند بود. شمشیر با کنشی حرف زد و او را به خارج از دخمه راهنمایی کرد. شمشیر در اصل متعلق به یک سری طولانی از بزرگترین شمشیر زنان از نسل کنشی بوده است و شمشیر نیز در محل آرام گرفتن روح آن ها به جا مانده. در حقیقت این شنگ سونگ بوده است که روح آنان را ربوده است. کنشی در طی ده سال او به دنبال خائن خاندانش بود و شمشیر او را به سمت نیروهای ویژه ایالات متحده راهنمایی می کرد. قدرت های ویژه کنشی توجه افسر جکس بریگز و افسر سونیا بلید رو جلب کرد؛ که خودشان در حال آماده شدن و سرمای گذاری برای جمع کردن اعضای با استعداد برای شکست Outworld بودند. کنشی هم که به شدت به دنبال فرصتی می گشت که بتواند کسی که این بلا را سرش آورده پیدا کند، در سری امتحاناتی شرکن کرد و قبول شد تا به OWIA بپیوندد. بهترین شانس او برای گرفتن انتقام زمانی بود که او برای پیدا کردن مامور دیگری از نیرو های ویژه به نام سایرکس به Outworld رفته بود. در سفرش به Outworld او با فرد مرموزی به نام ارمک مواجه شد. در ی لحظه ترحم کنترل ذهنی که شائوکان بر رویش داشت شکسته شد. ارمک به او تلپاتی با اشیا را یاد داد. طولی نکشید که کنشی از نقشه های ددلی الاینس مطلع شد. اما قادر به تماس با OWIA(که توسط هسو هائو بمباران شده بود) نبود.
شائو کان که دانست کنشی از اهداف ددلی الاینس با خبر شده،ماوودا را فرستاد تا او را بکشد. ماوودا با کنشی رو به رو شد و او را شکست داد و رهایش کرد تا بمیرد. جنگجوی لین کویی،ساب زیرو، کنشی را در حال مرگ پیدا کرد و از او مراقبت کرد تا سلامتی به او باز گردد. از آنجایی که کنشی ساب زیرو را مهربان و دلسوز دید با او موقتا متحد شد و با او به دنبال پورتالی گشت که او را به خانه اش ببرد. هر چند که این اتحاد موقت پس از مدتی به یک دوستی طولانی بدل شد.بعد از مرگ شنگ سونگ کنشی احساس کرد که روح اجدادش به شمشیر باز گشته است که این به معنای پایان انتقام بود. علی رغم این که او متحد ساب زیرو و متحد نیرو های ویژه بود تصمیم گرفت که تنها در لین کویی در کنار دوستش ساب زیرو زندگی کند و یگ جنگ جوی تنها باقی بماند. کنشی پس از چند سال به زمین باز گشت تا در راهنمایی شمشیرش فساد را شکار کند. او تنها در طول شب حمله می کرد و از تاریکی به عنوان حفاظی استفاده می کرد تا شناخته نشود. او موفق به سرنگونی چندین سازمان جنایی شد. تا در نهایت او یک پیام رمزی را پیدا کرد کع برای ماوادو فرستاده شده بود که اشاره کرده بود به قصد اژدهای بزرگ برای تصرف خدای دورگه ی ادنیایی،تاون. قبل از این که او بتواند پایگاه اصلی مخفی آن ها را پیدا کند، کنشی به سراغ جانی کیج رفت. کسی که به تربیت جنگجویانی برای ارتش نور بر علیه خدای در حال سقوط شینوک و ارتش شیطانی اش بود. با این حال او مخالف جنگ بی ثمر دیگری بین “خوب” و “شیطان” بود. در حالی که او در حال آماده شدن برای ماموریتش یعنی از بین بردن اژدهای سرخ و گرفتن انتقامش از ماوادو بود،ترسی را احساس می کرد که از اژدهای سرخ و خدای تاون و ناتوانی در شکست غول بزرگ بلیز در دلش شروع شده بود. اما شمشیر او او رابا قاطعیت به سمت نیرو های نور هدایت می کرد. در نتیجه کنشی تصمیم می گیرد که در زیر رهبری نیرو های نور مبارزه کند.

در طول جنگ آرماگدون کنشی شیوا را کشت و در حالی که از هرم آرگوس بالا می رفت با کوان چی رو به رو شد و کوان چی او را به زمین زد و به زندگی اش پایان داد.

مطالب مرتبط

رین – مورتال کمبت

PlayStationOne

ارون بلک – مورتال کمبت

PlayStationOne

سونیا بلید – مورتال کمبت

PlayStationOne

نظر بگذارید