دانلود بازی پلی استیشن ۱ – بازی Playstation 1 – بازی ps1
دسته‌بندی نشده

کابال – مورتال کمبت

کابال اولین بار در مورتال کمبت ۳ با موهای مشکی بلند، شمشیرهای قلاب‌مانند و یک کلاه‌خود روی سرش معرفی شد. او یک جنگجوی مرموز و برگزیده بود که از حمله‌ی یکی از جوخه‌های نابودی شائو کان زنده بیرون آمده بود. خاستگاه او نامشخص است اما این موضوع روشن شده است که او یکی از اعضای اژدهای سیاه بوده است. او در زمان معرفی‌اش یک نیروی خوب محسوب می‌شد اما به تدریج به سمت مسیرهای شر رفت و تصمیم گرفت تا به رئیس قبیله جدید اژدهای سیاه تبدیل شود.

در مورتال کمبت (۲۰۱۱) کابال باری دیگر به عنوان یک نیروی خوب ظاهر شد، اگرچه کانو اشاراتی به گذشته‌ی او به عنوان یک عضو اژدهای سیاه کرده است. او پیش از این که در آتش کینتارو بسوزد یک افسر پلیس و همکار کورتیس استرایکر بود. کلاه‌خود او نیز به سبب همین جراحات است و او برای عمل تنفس می‌بایست از این کلاه استفاده کند. کابال در انتهای این داستان کشته شد و به عنوان یکی از خدمتگذاران کوان چی از گور برخاست. او در طول رویدادهای مورتال کمبت X در خدمت این جادوگر پلید بود، و سرانجام با وجود این که همچنان یک احیا شده بود اما از کنترل کوان چی رهایی پیدا کرد.

در مورتال کمبت ۱۱، کابال از گور برخاسته در جبهه‌ی امپراطور و ملکه کنونی ندررلم یعنی لیو کانگ و کیتانا قرار گرفت. در این مقطع به دلیل اختلالات زمانی ایجاد شده توسط کرونیکا، یک کابال دیگر از زمان گذشته و پیش از سوختگی پدیدار شد. این کابال همچنان یکی از اعضای اژدهای سیاه بود. کانو در نقطه‌ای رو به کابال گفت که سونیا مسئول تخریب او در آینده است، دروغی که منجر به مبارزه میان کابال و سونیا شد.

کابال (به انگلیسی: Kabal) یکی از شخصیت‌های ساختگی مجموعه بازی‌های مبارزه‌ای مورتال کامبت است، که توسط اد بون و جان توبایاس برای شرکت میدوی گیمز خلق شده‌است. کابال برای نخستین بار در نسخه مورتال کامبت ۳ (۱۹۹۵) به عنوان یکی از اعضای سابق سازمان جنایتکار کینو تحت عنوان بلک دراگون معرفی شد. او تا کنون در بیشتر مسابقات مرگبار حاضر بوده‌است.
خاستگاه شخصیت

کابال یک قاتل بی‌رحم و سادیسمی بود که از اعضای ارشد سندیکای جنایتکار بلک دراگون در کنار کینو بود و برای این سازمان دست به آدم‌کشی‌های فراوان زده بود، تا زمانی که امپراتور شائو کان حمله از دنیای خارج به زمین را از سر گرفت. روح کابال نجات یافته بود، به این معنی که او در حال حاضر یکی از مبارزان منتخب ریدن است که از زمین دفاع می‌کند. به همین خاطر او برای کشتن شائو کان آماده می‌شود با حمله افراد دنیای خارج به شهر نیویورک (زادگاه کابال) او همراه با استرایکر برای دفاع از شهر خود با افراد شائو کان وارد جنگ می‌شود.

در جنگ با یکی از افراد شائو کان به نام کینتارو، کابال به شدت مجروح می‌شود طوری که صورت او به‌طور کامل می‌سوزد و همین‌طور آسیب شدیدی به ریه‌های او می‌رسد بعد از آن او مجبور به تکیه بر نوعی ماسک مصنوعی برای زنده ماندن می‌شود، این ماسک هم برای پوشاندن صورت سوخته‌اش و هم برای نفس کشیدن مجدد استفاده می‌شود. با این حال کابال با رهبری سازمان بلک دراگون موفق به شکست دادن ارتش شائو کان می‌شود و همین امر باعث می‌شود که کابال با هدایت ریدن به جمع مبارزین مورتال کامبت به پیوندد.
سلاح‌ها

شمشیر قلاب‌دار: سلاح اختصاصی کابال است و همین‌طور نماد این شخصیت به حساب می‌آید. قلاب این سلاح باعث می‌شود که قربانی از فرار ناتوان بماند و در ضربه‌زنی هم کارایی بالایی دارد.

چکمه های اسپیدفورس: با توجه به اینکه نحوه نفس کشیدن کابال مصنوعی است در نتیجه سرعت زیاد تأثیری روی او ندارد و بدون محدودیت تنفسی می‌تواند با سرعت بدود به همین خاطر به مهندسین خود در سازمان اژدهای سیاه دستور داد که برای او یک جفت چکمه طراحی کنند که می‌تواند با سرعتی بالغ بر ۳۰۰ مایل بر ساعت بدود (حداکثر سرعت باد). این چکمه‌ها از اصلی‌ترین سلاح‌های کابال به‌شمار می‌آید.
کاراکتر Kabal در اکثر سری بازی های Mortal Kombat؛ با ماسک مخصوص خود خودنمایی می‌کند و به یکی از شخصیت های مرموز این بازی تبدیل شده است. یک ماسک تنفس مصنوعی تمام صورت Kabal را طوری پوشانده است که وی را فردی مرموز و مخفی جلوه میدهد. کابال موتور دستگاه تنفسی خود را همانند یک کوله پشتی حمل می کند که آنتن و چراغ‌های چشمک زن دارد و لوله‌ی تنفس وی از کمربندش به گلویش منتهی میشود!

جالب است بدانید که، Kabal در تمام نسخه‌ها ماسک میزند! آثار سوختگی این شخصیت در سه نسخه‌ی اول (مورتال کمبت ۳؛ آلتیمیت ۳ و تریلوژی) به دلیل گرافیک پایین قابل مشاهده نیست، اما در مورتال کمبت ۹ جای سوختگی‌ها به وضوح روی بازو‌ها؛ صورت و گلوی او قابل مشاهده است.

اسلحه‌های Kabal

شمشیر قلاب‌دار

شمشیر قلاب دار سلاح اختصاصی Kabal است و همین‌طور نماد این شخصیت به حساب می‌آید. قلاب این سلاح باعث می‌شود که قربانی از فرار ناتوان بماند و در ضربه‌زنی هم کارایی بالایی دارد.

چکمه‌های اسپیدفورس

با توجه به اینکه نحوه نفس کشیدن کابال مصنوعی است در نتیجه سرعت زیاد تأثیری روی او ندارد و بدون محدودیت تنفسی می‌تواند با سرعت بدود به همین خاطر به مهندسین خود در سازمان اژد‌های سیاه دستور داد که برای او یک جفت چکمه طراحی کنند که می‌تواند با سرعتی بالغ بر ۳۰۰ مایل بر ساعت بدود (حداکثر سرعت باد). این چکمه‌ها از اصلی‌ترین سلاح‌های کابال به‌شمار می‌آید.

کابال اولین بار در مورتال کمبت ۳ با مو‌های مشکی بلند، شمشیر‌های قلاب‌مانند و یک کلاه‌خود روی سرش معرفی شد. وی یک جنگجوی مرموز و برگزیده بود که از حمله‌ی یکی از جوخه‌های نابودی شائو کان زنده بیرون آمده بود و خاستگاه او نامشخص است، اما این موضوع روشن شده است که او یکی از اعضای اژد‌های سیاه بوده است. وی در زمان معرفی‌اش یک نیروی خوب محسوب می‌شد، اما به تدریج به سمت مسیر‌های شر رفت و تصمیم گرفت تا به رئیس قبیله جدید اژد‌های سیاه تبدیل شود.

کابال بار دیگر در مورتال کمبت (۲۰۱۱) به عنوان یک نیروی خوب ظاهر شد، اگرچه کانو اشاراتی به گذشته‌ی او به عنوان یک عضو اژد‌های سیاه کرده است. او پیش از این که در آتش کینتارو بسوزد یک افسر پلیس و همکار کورتیس استرایکر بود. کلاه‌خود او نیز به سبب همین جراحات است و او برای عمل تنفس باید از این کلاه استفاده کند. کابال در انتهای این داستان کشته شد و به عنوان یکی از خدمتگذاران کوان چی از گور برخاست. او در طول رویداد‌های مورتال کمبت X در خدمت این جادوگر پلید بود، و سرانجام با وجود این که همچنان یک احیا شده بود، اما از کنترل کوان چی رهایی پیدا کرد.

کابال در بازی مورتال کمبت ۱۱، از گور برخاسته در جبهه‌ی امپراطور و ملکه کنونی ندررلم یعنی لیو کانگ و کیتانا قرار گرفت. در این مقطع به دلیل اختلالات زمانی ایجاد شده توسط کرونیکا، یک کابال دیگر از زمان گذشته و پیش از سوختگی پدیدار شد و این کابال همچنان یکی از اعضای اژد‌های سیاه بود. کانو در نقطه‌ای رو به کابال گفت که سونیا مسئول تخریب او در آینده است، دروغی که منجر به مبارزه میان کابال و سونیا شد.

Related posts

ستریون – مورتال کمبت

PlayStationOne

گرس – مورتال کمبت

PlayStationOne

کینتارو – مورتال کمبت

PlayStationOne

نظر بگذارید