دانلود بازی پلی استیشن ۱ – بازی Playstation 1 – بازی ps1
معرفی کاراکترها

کابال – مورتال کمبت

داستان کابال مورتال کمبت

کابال (Kabal) یکی از شخصیت‌ های ساختگی سری بازی‌ های مورتال کامبت (Mortal Kombat) است، که توسط اد بون (کارگردان، صدا پیشه، برنامه‌نویس و طراح بازی‌های ویدئویی) و جان توبایاس (هنرمند کتاب‌های کامیک، طراح گرافیک، نویسنده و از طراحان بازی ویدئویی) برای شرکت Midway Games خلق شده‌ است. اولین حضور کابال در نسخه مورتال کامبت ۳ (۱۹۹۵) به عنوان یکی از اعضای سابق سازمان جنایتکار کینو (Kano) تحت عنوان بلک دراگون معرفی شد. او تا کنون در بیشتر مسابقات مرگبار حاضر بوده‌ است.

کابال (Kabal) اولین بار در Mortal Kombat 3 با موهای مشکی بلند، شمشیر های مخصوص خود که انتهای آن به صورت قلاب‌ بود به همراه یک کلاه‌ خود که روی سرش قرار داشت شناخته شد. او یک جنگجوی مرموز و برگزیده بود که از حمله‌ یکی از جوخه‌ های نابودی شائو کان (Shao Kahn) زنده بیرون آمده بود. زادگاه او نامشخص و معلوم نیست که از کدام سرزمین آمده است!

مبارزه بزرگ و قدرتمندی نظیر کابال (شخصیت مورد علاقه من) یکی از اعضای اژدهای سیاه بوده است. او در زمان معرفی‌ یکی از برجسته ترین نیروها محسوب می‌ شد اما به تدریج به سمت نیروهای بد و شرور متمایل شد و با خود تصمیم گرفت تا به رئیس قبیله جدید یعنی اژدهای سیاه تبدیل شود.

داستان کابال مورتال کمبت

چرا کابال از ماسک استفاده می کرد!؟

از کابال به عنوان یک قاتل بی‌ رحم و سادیسمی یاد می شود (سادیسم به بیماری گفته می شود که از خود خشونت بروز می دهد). البته این خشونت کم و بیش در تمام شخصیت های مورتال کمبات دیده می شود. (بگذریم)  کابال از اعضای ارشد سندیکای جنایتکار بلک دراگون در کنار کینو بود و برای این سازمان دست به آدم‌ کشی‌ های فراوان زده بود، تا زمانی که امپراتور شائو کان حمله از دنیای خارج به زمین را از سر گرفت. روح کابال نجات یافته بود! به این معنی که او در حال حاضر یکی از مبارزان منتخب ریدن (Raiden) ،که از زمین دفاع می‌ کند. به همین خاطر او برای کشتن شائو کان آماده می‌ شود با حمله افراد دنیای خارج به شهر نیویورک (زادگاه کابال) او همراه با استرایکر برای دفاع از شهر خود با افراد شائو کان وارد جنگ می‌ شود.

در زمانی که جنگ شروع می شود بعد از مدتی درگیری کابال با یکی از افراد شائو کان به نام کینتارو (Kintaro)، کابال به شدت مجروح می‌ شود به طوری که صورت او به‌ طور کامل می‌ سوزد! آسیب او فقط به صورت محدود نمی شد بلکه آسیب جدی تری به ریه‌ های او می رسد و اینجاست که کابال مجبور می شود از نوعی ماسک مصنوعی برای زنده ماندن استفاده کند تا نفس کشیدن برایش آسان تر باشد. با این حال کابال با رهبری سازمان بلک دراگون موفق به شکست دادن ارتش شائو کان شد و همین امر باعث می‌ شود که کابال با هدایت ریدن به جمع مبارزین مورتال کامبت به پیوندد.

ماسکی که کابال استفاده می کرد هم برای پوشاندن صورت سوخته‌ اش بود هم برای نفس کشیدن.

داستان کابال مورتال کمبت

نقش Kabal در قسمت های مورتال کمبت

کابال در قسمت یازدهم (اصلاحیه ها) از مجموعه انیمیشن Mortal Kombat: Defenders of the Realm در سال ۱۹۹۶ ظاهر شد، داستان فیلم MK3 مربوط به خیانت به کانو و اژدهای سیاه و همچنین جراحات وارده توسط نیروهای کان است. وی در زیر مجموعه ای از فیلم، پس از زخمی شدن سونیا در نبرد در داخل یک تئاتر قدیمی، او را نجات می دهد و سونیا را به داخل متروی متروکه برده و او را همان جا رها می کند.

سونیا از دیدن چهره کابال شوکه می شود، دوستی آنها پس از ابراز خشم و نفرت نسبت به این موضوع عمیق تر و از اتفاق پیش آمده درباره مصیبت کابل ناراحت می شود. بعد از اینکه او به مدافعان زمین برای پیروزی بر اژدهای سیاه کمک کرد، کابال فرصت پیدا می کند تا با زمینی ها یکی شود اما او با احترام، پیشنهاد آن ها را رد می کند و تصمیم می گیرد فقط به نبرد علیه شر ادامه دهد.

دوبلور کابال در این انیمیشن کوین مایکل ریچاردسون بود.

داستان کابال مورتال کمبت

در فیلم Mortal Kombat: Annihilation در سال ۱۹۹۷، از کابال به همراه استرایکر به عنوان “دو نفر از بهترین جنگجویان زمین” نام برده می شود که توسط Rain اسیر شدند، اما هیچ یک از آنها در تصویر ظاهر نشدند. رین پس از آنکه جان آنها را ضمانت کرد بلافاصله توسط شائو کان کشته می شود. کابال و استرایکر هر دو در اولین پیش نویس فیلمنامه نقش بیشتری را ایفا می کنند.

این دو نفر (کابال و استرایکر) که در معدن کبالت Outworld که تحت نظارت باراکا و جایی که کیتانا در آن اسیر است برده می شوند (اسیر می شوند). بعد از آنکه لیو کانگ بعداً به زندان نفوذ کرد و پس از کشتن باراکا در جنگ، کیتانا را نجات داد، کابل و استرایکر زندانیان در زندان دست به شورش زدند و با محافظان درگیر شدند. این داستان از پیش نویس های آینده حذف شد و در داستان جدید موجود نبود.

در مصاحبه سپتامبر ۲۰۱۳ با Fearnet، کارگردان Kevin Tancharoen فاش کرد که او می خواست کابل را در مجموعه Mortal Kombat: Legacy قرار دهد، اما محدودیت های بودجه همراه با پیچیدگی های پس زمینه و ظاهر فیزیکی شخصیت مانع او شد. در ژوئن ۲۰۱۲، او دو بخش از فیلمنامه پیش نویس تولید فیلم مجدد خود را در توییتر منتشر کرد.

نقش کابال در قسمت های مختلف Mortal Kombat بسیار کم رنگ بوده است، فقط در کنار Scorpion ،Quan Chi و Shao Kahn در مجموعه ای از چهره های Chibi که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، ظاهر شده است.

دوبلور کابال در این انیمیشن کوین مایکل ریچاردسون بود.

داستان کابال مورتال کمبت
داستان کابال مورتال کمبت

آیا کابال قوی ترین شخصیت مورتال کمبت است!

شخصیت کابال به طور عمده مورد استقبال طرفداران و واکنش های انتقادی قرار گرفته است، زیرا در برخی موارد به دلیل اینکه در Mortal Kombat 3 تحت فشار قرار گرفته بود، مورد توجه قرار می گیرد. Kabal نفر نوزدهم از لیست ۵۰ نفره UGO است که جزو قوی ترین نفرات برتر مورتال کمبت در سال ۲۰۱۲ به شمار می رود. از نظر رنکینگ کمپلکس، کابال به عنوان شانزدهمین شخصیت خشن این مجموعه قرار دارد.

کابال در رتبه بندی دوازدهم Den of Geek و جزو بهترین شخصیت های مورتال کمبت در دنیای گیک قرار گرفت مجموعه ای که می گفت:

او تعریف مطلق ضدقهرمانی بود که ظاهری چشمگیر و پر از رمز و راز، زخم های فراوان، کلمات قلبی شیرین و داستانهای بد، بدل شده داشت.

در سال ۲۰۱۰، Dan Ryckert، خبرنگار حوزه بازی از کابال به عنوان شخصیتی نام برد که در راه اندازی مجدد مورتال کمبت تاثیر زیاد داشت از طرفی آرماندو رودریگز (Armando Rodriguez) از سایت ۴۱۱mania.com به دلیل بازآفرینی شرایط کابال در سال ۲۰۱۱، کابال را در بین ده شخصیت محبوب MK در جایگاه پنجم قرار داد!

Kabal به دلیل آنچه که در میان بدترین قتل ها در Mortal Kombat 3 شکل گرفته، مورد توجه قرار گرفته است. به طوری که توسط Game Informer کابال به عنوان “چهره ترسناک” و  به عنوان استاد The Crappy Fatality یاد می شود!

کابال از دید دیگران

دیوید سالدانا (David Saldana) از سایت ۱UP.com پذیرش”چهره ترسناک” به خودی خود متفاوت تر نشان داده شده است. ScrewAttack آن را در میان ده مورد از مهمترین موارد مرگبار در این مجموعه قرار داد. کابال در It Takes Guts و بخش فتالیتی (MK2011)، از قلاب خود استفاده می کند تا روده های حریف خود را پاره کند

We Got This Closed به عنوان یکی از برترین بازیکنان بازی رتبه بندی شد و در لیست International Business Times از ده کشنده برتر MK9 قرار گرفت. GameRant آن را در لیست بهترین های پایان دهنده بازی در سال ۲۰۱۱ در جایگاه ششم قرار داد.

مطالب مرتبط

فراست – مورتال کمبت

PlayStationOne

کوتال خان – مورتال کمبت

PlayStationOne

نوب سایبات – مورتال کمبت

PlayStationOne

نظر بگذارید