دانلود بازی پلی استیشن ۱ – بازی Playstation 1 – بازی ps1
دسته‌بندی نشده

شیناک – مورتال کمبت

شیناک (Shinnok) شخصیتی در مجموعه بازی مبارزه‌ای مورتال کوبمت است. اولین حضور او مربوط به Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero است که نقش باس نهایی را داشت. او اولین بار به عنوان یک شخصیت قابل بازی در مورتال کمبت ۴ حضور داشت که همچنین در آن باس و آنتاگونیست اصلی بازی بود.

او در کنار شائو کان به عنوان اصلی‌ترین ضدقهرمان مجموعه ایفای نقش می‌کند. شیناک همچنین به عنوان آخرین باس و یک شخصیت قابل بازی در مورتال کمبت ۱۰ (MK X) حضور دارد.
درباره‌ی شیناک

شیناک یکی از پلیدترین موجودات مورتال کمبت است. او خدای ارشد مرگ و شخصی قدرتمند و کینه‌توز است.

برخلاف شائو کان، شیناک کم‌تر متکی به اقدامات خشن و القای ترس است، بلکه بیشتر به قدرت‌های جادویی، آثار باستانی و دستکاری‌های سحرآمیز متکی است. او فرمانروای Netherrealm است و قادر است هر موجودی را به انتخاب خود جعل هویت کند، او همین طور قادر به تبدیل شدن به شیطانی بزرگ است. به همین سبب او فردی زیرک و حیله‌گر است که از طریق افراد می‌تواند رویدادهای مختلف را دستکاری کند. برای مثال او کوان چی را مجبور کرد تا شائو کان را متقاعد کند که بر خلاف نظر خدایان ارشد قلمروی Earthrealm را با Outworld ادغام کند. در نتیجه جنگ در گرفته باعث شد تا هر دوی قلمروها به شدت تضعیف شوند و در برابر هجوم Netherrealm به رهبری شیناک آسیب‌پذیر شوند.

شیناک خواستار این است که پیروانش ایمان راسخ و وفاداری کامل به او داشته باشند. اگر فردی در این باره تامل کند یا حتی پتانسیل یک تهدید را داشته باشد شیناک بدون تردید او را خواهد کشت. او در این مورد ممکن است حتی بی‌رحم‌تر و خشن‌تر از شائو کان باشد.

او فررزند کرونیکا، یک تایتان و نگهبان زمان، و همین طور برادر ستریون، یک خدای ارشد است. در هنگام رویدادهای مورتال کمبت ۱۱ مشخص شد که کرونیکا هر دو فرزندنش را برای توازن عالم ایجاد کرده است، به این شکل که شیناک مدافع مرگ و سیاهی است و ستریون مدافع زندگی و سفیدی است.

این طرح استراتژیک الهی تمام قلمروها را درگیر جنگ کرد، در واقع هدف این طرح به شکلی بود که تمام قلروها باید به طور مداوم با هم می‌جنگیدند. تبعید شدن شیناک نیز در حقیقت بخشی از نقشه مادرش بود که توسط ستریون به انجام رسید.

زمانی که اقدامات غیرقابل بازگشت ریدن از جمله سر بریدن شیناک باعث عدم تعادل عالم شد، کرونیکا خودش ورود پیدا کرد و سعی کرد با پاک کردن زمان عصر جدیدی را شکل دهد که در آن شیناک و ستریون برای همیشه با هم دوئل کنند.

قدر شیناک در مقام یک ساحره تنها با افرادی چون شنگ سون، دلیا، شائو کان، و کوان چی می‌تواند هم تزار باشد.

نام واقعی: Shinnok

سن: ازلی و بی پایان

قد: ۲۱۸ سانتی متر

وزن: ۹۰ کیلوگرم

زادگاه: ملکوت

مقام: خدای ارشد سقوط کرده

سکونت: قلمرو زیرین (Netherrealm) نژاد: خدای ارشد

متحدین:

The Brotherhood of the Shadow Quan Chi Shao Kahn Noob Saibot Shang Tsung Tanya Mavado Hsu Hao Daegon Reptile Reiko Sheeva Moloch Drahmin Mileena

دشمنان:

Raiden Elder Gods Fujin Sub-Zero Sonya Blade Liu Kang Smoke Sindel Sareena Johnny Cage Nightwolf Ermac Cyrax Onaga Kai Kurtis Stryker Kung Lao Li Mei Taven Kitana Shujinko Jade Bo’ Rai Cho

سلاح ها:

Naginata (MK4) Amulet Staff (MKA)

سبک های مبارزه:

Kuo Shou

دسته: اهریمن

حضور:

Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero Mortal Kombat 4 Mortal Kombat Gold MK: Deception (cameo) MK: Unchained (cameo) MK: Armageddon Mortal Kombat (2011) (cameo)

طراح:

Steve Beran (MK4/MKG) Gary Wingert (MKM:SZ) Reiner Schöne (second movie)

شیناک (Shinnok) از جمله شخصیت های ساختگی هست که برای اولین در نسخه ” اسطوره های مبارزه مرگبار ” (Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero) به عنوان رئیس آخر بازی حضور یافت. وی در نسخه چهارم این بازی (MK4) نیز حضور و قابل بازی گشت.

درباره شیناک:

شیناک یکی از شرورترین افراد در سری بازی مبارزه مرگبار هست، او خدای ارشد سقوط کرده کینه توز و بسیار نیرومنده که در نسخه های چهارم، گلد (به عنوان رئیس اصلی ) و در نسخه آرماگدون (Mk:Armageddon) حضور یافت. بر خلاف شائوکان (Shao Kahn)، وی کم تر بر قدرت و استقامت فیزیکی و جانورخویی تکیه می کرد، در عوض از قدرت های جادویی بیشتر بهره می جست. شیناک فرمانروای قلمرو زیرین (Netherrealm) هست، در طی میلیون ها سال او دانش ها و توانایی های فراوانی کسب نمود، از جمله این قدرت ها تقلید بی عیب و نقص افراد دیگه و همچنین تبدیل به شیطانی غول پیکر می شه نام برد.

شیناک در مکاری و حیله گری استاد بود، به طوری که می تونست از طریق افراد مختلف در سرنوشت وقایع تاثیر بسزایی بذاره. برای مثال وی توسط کوان چی (Quan Chi) شائوکان رو متقاعد کرد تا علی رغم میل خدایان ارشد قلمرو زمین رو با دنیای خارج (Outworld) ادغام کنه. نتیجه این کار این بود که قلمرو زمین و دنیای خارج به شدت آسیب پذیر شد و کاملا مناسب هجوم بوسیله قلمرو زیرین گردید. شیناک از پیروان خود پیمان ناگسستنی گرفت تا در کشتن افرادی که نسبت به وی دارای شک اند یا خطری برای وی محسوب می شند؛ فروگذاری نکنند. به جرات می شه گفت که وی حتی از شائوکان هم بی رحم تر هست.

خط داستانی:

شیناک به این دلیل از مقام خود رانده شد، که به طور وحشتناکی آرزوی تصاحب قلمرو زمین رو برای خود داشت. سپیده دم که قملروها خلق شدند( نویسنده: چه مسخره…!!)، شیناک تمام هم و غم خودش رو گذاشت روی اینکه بر زمین حکمرانی کنه. با این وجود وی بدون جلب توجه خدایان ارشد (نویسنده: با پسوند قلابی!!!) نمی تونست اقدامی رو انجام بده، برای حل این مشکل وی برای اینکه با قوانین مقدس رودرو نگرده، لوح قدرتمند امیولت (Amulet) رو ساخت، بوسیله این لوح شیناک حائل حفاظتی رو از بین برده و وارد قلمرو زمین گردید. وی پس از این کار با خدایان و در راس اون ها ریدن (Raiden) خدای رعد رودرو گردید.

ریدن مجبور شد تا یکی از این دو حالت رو انتخاب کنه: نابودی زمین با اهلش یا واگذاری اون تمام و کمال به شیناک. خدایان ارشد در این امر مداخله و به ریدن کمک نمودند تا شیناک شکست خورد. (نویسنده: چه عجب ما یه خیری از این خدایان ارشد قلابی دیدیم!!!) در قلمرو زیرین شیناک شکنجه های بسیاری رو که توسط ارباب قلمرو، لوسیفر (Lucifer) بر وی تحمیل می گشت؛ تحمل کرد. کمی بعد وی با کوان چی آشنا شد. کوان چی توانایی این رو داشت که به هر قلمرویی که اراده کنه، سفر کنه. با کمک کوان چی ، شیناک لوسیفر رو سرنگون کرد و خود به تخت قلمروزیرین نشست. وی به عنوان پاداش قدرت زیادی رو به کوان چی بخشید به طوری که او رئیس جادوگرهای قلمروزیرین گشت و مورد اعتماد شیناک واقع شد.

اقدام بعدی شیناک تاسیس ارتشی از شیاطین بود، همچنین او به فکر این افتاد که بار دیگه از قلمروزیرین فرار کنه و تنها راه نجات وی بدست آوردن لوح نیرومند امیولت بود. پس از قرن ها جستجو ، بالاخره کوان چی محدوده نگه داری امیولت رو فهمید که جایی نبود به جز معبد عناصر که توسط ۴ خدای زیر دست ریدن محافظت می گردید. کوان چی با استفاده از Sub-Zero بزرگ (نویسنده: بی هان یا همون نوب سایبوت جدید) لوح رو دزدید، اما دور از چشم شیناک نسخه ای بدلی از اون درست کرد و به وی تحویل داد و لوح امیولت اصلی رو برای خودش نگه داشت. (نویسنده: عجب نامردیه این!!!)

در قلمروزیرین همه چیز به خوبی پیش می رفت، شیناک ارتش های زیادی رو بوجود آورد من جمله فرقه متعصب برادران سایه (Brotherhood of Shadow) که وی رو به عنوان خدا می پرستند، از جمله عاملان بانفوذ این فرقه تانیا (Tanya) بود. از جمله اقدامات دیگه این بود که اون ها کم کم ظاهر قلمروزیرین رو تغییر داده و به قلمروزمین شبیه ساختند.

درنهایت شیناک عامل نفوذ شائوکان به قلمرو زمین گردید. چند سال قبل از این، شائوکان از طریق شنگ سانگ با کوان چی معامله کرده بود که روح ملکه ادنیا (Edenia)، سیندل (Sindel) رو بر روی زمین برگردونه و احیا کنه، تا از طریق اون امپراطور دنیای خارج بتونه به قلمرو زمین وارد بشه. با گذشت زمان نیروهای ارتش شائوکان برای حمله به زمین آماده شدند، سیندل زنده گردیده و حمله آغاز شد که این حمله ناکام ماند. با شکست نیروهای امپراطور شیناک به نوب سایبوت (Noob Saibot) دستور داد تا به قلمروزمین رفته و جاسوسی کنه و وقایع رو برای وی گزارش بده و در صورت امکان به نیروهای کان بپیونده. البته نکته ای که وجود داره اینه که شائوکان علاوه بر ناکامی برای تصرف قلمرو زمین در حمله به قلمروزیرین هم ناکام موند

با شکست شائوکان و عقب نشینی نیروهای دنیای خارج، ارتش تاریک شیناک حمله خود رو به قلمروهای دیگه آغاز کرد. اولین هدف ادنیا بود. پس از نقش بازی کردن موفقیت آمیز اونها به عنوان یه گروه مهاجر و پناهنده، شیناک و جنرال های بالارتبه اش از تانیا (Tanya) به عنوان یه واسطه به دلیل ادنیایی بودنش استفاده کردند که این اجازه رو به اون ها می داد که وارد این قلمرو صلح بشند.( نویسنده:این تانیا هم نون رو به قیمت روز می خوره!). بلافاصله این فرصت پیش اومد که شیناک حمله خود رو آغاز کرده و ملکه سیندل (Queen sindel) و شاهزاده کیتانا (Princess Kitana) رو به اسارت دربیاره.

پس از اون شیناک حمله خود رو به ملکوت (Heaven) آغاز نمود.( ما که این ملکوت رو هیچ وقت ندیدیم!!!) در اونجا وی ۳ خدا رو کشت که عبارت بودند: خدای آب، خدای زمین، خدای آتش. با این حال خدای باد، فوجین(Fujin) با این که به شدت زخمی شده بود مجال فرار رو به دست اورد. فوجین توسط شیاطین تعقیب گردید و در درگیری نهایی به کمک لو کنگ (Lui Kang) و کای (Kai) از مخمصه نجات پیدا کرد.( نویسنده: یعنی خاک همه عالم به تو سر این خداهای قلابی کنن که سه تاشون مردن این یکی هم عرضه نداره از خودش تنهایی دفاع کنه!!!!)

باوجود همه این موفقیت های شیناک، چیزی که واضح و روشن بود تقلبی بودن لوح امیولت بود، در واقع کوان چی لوح امیولت واقعی رو در دست داشت که وی توسط اسکورپیون (Scorpion) در قلمروی زیرین اسیر شده بود. ریدن و جنگویان زمینی تعدادی از سربازان شیناک رو شکست دادند و در نبرد نهایی لوکنگ با شخص خدای سقوط کرده رودرو گردید و وی رو شکست داد. پس از شکست شیناک، ریدن وی رو دوباره به قلمرو زیرین تبعید کرد.

در واقعه آرماگدون، این موضوع به خوبی مشخصه که شیناک تیون(Taven) و خونواده وی رو میشناخت. او به دیگان(Daegon) دستور داد تا خونواده خود رو به قتل برسونه که همین اتفاق نیز افتاد و برای بررسی کردن قدرت تیون در قلمروی زیرین نقش و رولی رو برای بازگرداندن تخت خود بازی کرد. تیون به خیال خود برای خدمت به یک خدای ارشد جان فشانی های فراوانی کرده و طبقات برج وی رو از دشمنان وی پاک کرد.اما چیزی که واضح بود این بود که این دشمنان علی الظاهر همون گماشته های شیناک بودند. پس از این واقعه شیناک به قدرت تیون پی برده و در انتخاب خودش که دیگان رو به عنوان برادر برتر می دانست، شک کرد.

در نبرد آمارگدون شیناک حضور یافت ، وی ابتدا با ریدن خدای رعد درگیر شد، کمی بعد کنگ لاو به دست وی کشته شد و سرانجام نیز خود شیناک از بین رفت اما در حقیقت وی شیناک واقعی نبود، بلکه همزاد شیناک از آب در آمد که توسط وی بوجود آمده بود. چرا که شیناک در قلمرو زیرین در قلمروی زیرین در تبعیدی به سر می برد. او از جمله کسانی بود که در نبرد نهایی آرماگدون زنده ماند.

نکات:

-در حالت کانکوئست آرماگدون، دیالوگی از سکتور(Sektor) گفته می شه((کد راه اندازی: K0NN1H5)). اگه این کد معکوس بشه یعنی به صورت ۵H1NN0K دربیاد. به نام شیناک اشاره می کنه که به شکل کاراکتری ظاهر گردیده.

مطالب مرتبط

ساب زیرو – مورتال کمبت

PlayStationOne

رپتایل – مورتال کمبت

PlayStationOne

فوجین – مورتال کمبت

PlayStationOne

نظر بگذارید