دانلود بازی پلی استیشن ۱ – بازی Playstation 1 – بازی ps1
دسته‌بندی نشده

ارمک – مورتال کمبت

ارمک (Ermac) یکی از شخصیت‌های مجموعه بازی مورتال کمبت است. او یک نینجای قرمز پوش است که در مبارزه‌ها از تله کینزی (حرکت اجسام) استفاده می‌کند.

او اولین بار در Ultimate Mortal Kombat 3 حضور پیدا کرد، با این حال او قبل از آن به دلیل وجود یک گلیچ در بازی مورتال کمبت موضوع مورد بحث و حدس و گمان طرفداران قرار گرفته است.
درباره ارمک

اولین نمایش ارمک در Ultimate Mortal Kombat 3 صورت گرفت. او یک شخصیت بحث‌برانگیز و مرموز در مجموعه مورتال کمبت بوده‌است که از زمان نمایشش شوایعی پیرامون او وجود داشته است. Ermac ترکیبی از ارواح نابود شده در میان جنگ‌های Outworld است، که تنها توسط امپراتور شائو کان و کشیشان سایه کنترل می‌شود. به همین خاطر، او برای اشاره به خودش از ضمیر جمع مثل «ما» (به جای من) استفاده می‌کند. وجود ارواح خالص در درون او باعث شده تا ارمک توانایی حرکت اجسام، و همچنین قابلیت سفر بین قلمروها را پیدا کند.

وجود احساسات در ارمک به ندرت دیده می‌شود، اما او ثابت کرده‌است که فردی کاملا دانا و به لطف توانایی‌های تله کینزی‌اش یک مبارز بسیار مرگبار است، به طوری که قادر است همزمان با چندین دشمن مبارزه کند و فاتح میدان باشد. بعد از وقایع سه‌گانه Mortal Kombat، دیگر اشاره‌ای به او نشد تا این که او دوباره در Mortal Kombat: Deception بازگشت. در این مقطع او توسط یک شمشیرزن نابینا به نام کنشی از بند شائو کان رها شد. او پس از آن تصمیم گرفت به عنوان یک نیروی خوب فعالیت کند، که این تصمیم تا حدودی به خاطر گناهان گذشته‌ی او بود. ارمک برای اثبات خودش تصمیم گرفت تا به لیو کانگ در آزاد کردن روح دوستانش از کنترل اوناگا کمک کند.

در تایم‌لاین فعلی اتفاقات مذکور رخ نداده است و پس از رویداده‌ای مورتال کمبت (۲۰۱۱) او خیلی زود تحت مالکیت شائو کان و همین طور پادشاه جرود قرار گرفت. اما به طور ضمنی اشاره شده است که ارمک پس از مرگ شائو کان دارای اراده‌ای آزاد شده و دیگر یک فرد پلید نیست، چرا که او در هنگام رویدادهای Mortal Kombat X بر خلاف فرمان شائو کان و به جای پیوستن به میلینا با اراده‌ی خودش به کوتال کان پیوست تا کوتال کان بر اوت‌ورلد فرمانروایی کند. در حالی که هدف ارمک در طول زمان تغییر کرده‌است، اما او همیشه به اوت‌ورلد وفادار بوده است، چه در زمان دفاع از آن در برابر تهدیدی مانند اوناگا، چه برای یافتن حاکمی مناسب برای قلمرواش.

ارمک یه نینجای قرمز پوش هست که با استفاده از قدرت ارواح ، اجسام و هر شئ رو می تونه به حرکت دربیاره. اولین ظهور او به نسخه Ultimate Mortal Kombat:3 برمی گرده. با این حال او در نسخه اول این سری بازی، به طور اتفاقی و طی یه خطای سیگنالی بوجود اومد.

درباره ارمک:

ارمک متشکل از ارواحی هست که در طی جنگ های دنیای خارج (Outworld) کشته شده اند و بوسیله شائوکان (Shao Kahn) و سایه های کشیش (Shadow Priests) کنترل می شه. به همین دلیل او همیشه به جای واژه “من” از واژه “ما ” در مورد خودش استفاده می کنه.

به علت این که ارواح به طور خالص و با تمرکز خاصی در وجود او قرار گرفته ، ارمک دارای قدرت هدایت اشیا و همچینین معلق بودن و تلپورت (نویسنده: همون طی الارض خودمون!) هست و به راحتی می تونه بین قلمرو ها مسافرت کنه؛ با این حال در اعماق قلمرو زمین (Netherrealm) قدرت و ارواح او به طور چشمگیری تحلیل می ره و ضعیف می شه اما بوسیله سنگ مرموزی به نام سنگ روح (Soul Stone) که بوسیله شوجینکو (Shujinko) در نسخه دیسپشن برای وی پیدا کرد؛ ارمک می تونه جلوی تحلیل ارواح خودش رو بگیره و اون ها رو حفظ کنه.

بعد از نسخه تریلوژی مبارزات مرگبار ، ارمک تا نسخه دیسپشن حاضر نبود. او در نسخه دیسپشن ظاهر گشت در حالی که به وسیله یه شمشیر زن نابینا به نام کنشی (Kenshi) از چنگال شائوکان آزاد شده بود. ارمک تصمیم گرفته بود که برای جبران گذشته شیطانی خود به نیروهای روشنایی بپیونده و برای اثبات کار خود، به لو کنگ (liu Kang) کمک کرد تا ارواح دوستانش رو از دست اوناگا (Onaga) نجات بده.

توسعه طراحی شخصیت:

ارمک ( Ermac) در واقعه مخفف واژه “Error Macro” به معنی خطای غیرعادی هست. در نسخه سگا سری اول بازی مبارزات مرگبار یک باگ وجود داشت. این باگ از این قرار بود که وقتی بازیکن کاراکتر اسکورپیون رو انتخاب می کرد و بازی شروع می شد. کاراکتر اسکورپیون بعد از مدتی رنگ قرمز به خود می گرفت و دارای فنون متفاوتی می گشت و همزمان با این امر پیغام خطایی روی صفحه با عنوان ” خطای غیر عادی” (Error Macro) نقش می بست. طبق گفته های ادوارد بون (Ed Boon) خالق این بازی ، دلیل این امر وجود یک باگ و خطا در کد نویسی ها بود و با وجود پخش شایعه هایی مبنی بر وجود کاراکتر مخفی و پنهان ، برخی بازیکنان می دونستند که واقعا ارمک وجود نداره. با این حال سازنده های بازی مبارزات مرگبار، تصمیم گرفتند که شخصیت ارمک رو شکل و توسعه بدن و در نسخه Ultimate Mortal Kombat:3 او به عنوان یک شخصیت ثابت ظاهر گشت.

خط داستانی:

ارمک یکی از جنگجویان زیر دست شائوکان بود که شخصا به دست امپراطور بوسیله کانون کردن ارواح خلق شده بود. او وظیفه داشت تا چند ماموریت رو برای شائوکان انجام بده که یکی از این ماموریت ها در قلمرو زیرین بود. ارمک در اونجا با شوجینکو که یه جنگجوی زمینی بود و به دنبال کامیدوگو (Komidogu) قلمرو زیرین می گشت؛ آشنا شد. او ماموریت داشت تا در این قلمرو شیطانی رو بکشه اما در اینجا قدرت او تجزیه شد و تنها راه جلوگیری از این امر دست یابی به سنگ روح بود. شوجینکو به خواسته ارمک ، این سنگ رو برای وی پیدا کرد و او به عنوان تشکر تکنینک مخصوص خودش رو به شوجینکو آموزش داد. بعد از کمی ارمک بوسیله زنی به نام اشراه (Ashrah) مورد هجوم قرار گرفت چرا که اشراه فکر می کرد که او یک شیطان هست؛ اما ارمک به راحتی از خودش دفاع کرد.

ارمک در حمله دنیای خارج به زمین شرکت کرد و بعد از شکست شائوکان و تضعیف قدرت وی ، همچنان تحت کنترل کان ، اما به صورت سرگردان و بدون خط گیری بود. در اتفاقاتی که در نسخه اتحاد مرگبار افتاد او بوسیله شمشیر زن نابینا یعنی کنشی پیدا و از چنگال شائوکان آزاد گشت. ارمک به عنوان تشکر تکنینک معلق سازی و کوبیدن حریف به زمین (Telekinetic Slam) رو به کنشی آموزش داد. حالا او می تونست که سرنوشت خودش رو انتخاب کنه ؛ او تصمیم گرفت به عنوان جبران گذشته شیطانی خود به نیروهای روشنایی ملحق بشه. (نویسنده: فیلم سینمایی توبه ارمک!) کمی بعد از این تصمیم، ارمک روح جنگجویی رو مشاهده کرد که در حال زنج بود و او شخصی نبود به جز روح لوکنگ که نه تنها نیاز به یه متحد داشت ؛ بلکه می خواست تا روح دوستان خودش رو که در اسارت اوناگا بودند؛ نجات بده.

ارمک مشتاقانه درخواست لو کنگ رو پذیرفت و این دو به کمک هم دیگه روح متحدین لو کنگ یعنی جکس (Jax) ، سونیا (Sonya)، کیتانا (Kitana)، جانی کیج (Johnny Cage) و کنگ لائو (Kung Lao) رو از چنگال اوناگا آزاد کردند. ارمک کمی بعد در واقعه آرماگدون به نیروهای روشنایی پیوست و در نبرد پایانی کشته شد.

برخی از نکات جزئی:

– ارمک و اشراه در کنار لو کنگ و کنگ لائو ، تنها نیروی روشنایی هستند که با هم رقیب اند. – نام ارمک برگرفته از خطای “Ermac5” باگی روی صفحه نمایش در نسخه Mortal Kombat بوده؛ بعضی از بازیکنان واقعا فکر می کردند که این یه خطا و باگ نیست ؛ بلکه یه کاراکتر مخفی در این بازی هست. با این حال سازنده های بازی تصمیم گرفتن که شایعه اون رو تحقق ببخشند و شخصیتش رو در۳ Ultimate Mortal Konmat خلق کنند. – در نسخه ۲۰۱۱ بازی مبارزه مرگبار ، این امر ثابت شد که یکی از ارواح موجود در ارمک متعلق به شاه جراد (King Jerrod) یعنی پدر کیتنا هست.

مطالب مرتبط

خدایان ارشد – مورتال کمبت

PlayStationOne

اسموک – مورتال کمبت

PlayStationOne

شنگ سونگ – مورتال کمبت

PlayStationOne

نظر بگذارید