دانلود بازی پلی استیشن ۱ – بازی Playstation 1 – بازی ps1
دسته‌بندی نشده

لیو کانگ – مورتال کمبت

MK1:

لو کانگ یک بچه یتیم بود که به فرمان معبد شائولین که در کوهستان های ایالت honon در چین استقرار داشت؛ برای آموزش برده شد. او تحت تعلیم اجداد بزرگ ((کنگ لائو)) *قرار گرفت و استعداد او در فرا گیری هنرهای رزمی توجه لرد رایدن رو به خودش جلب کرد. رایدن* آخرین امید قلمرو زمین را در او دید ؛ بنابراین لو کانگ* جوان را به منظور پیشرفت نزد استاد بزرگ هنرهای رزمی اوتولد ، ((بوراچیو)) برد. بعد از گذشت چند سال، تعلیم لو* کانگ کامل گردید و* وی به ((جامعه نیلوفر سفید)) که به فرمان رایدن برای دفاع از قلمرو* زمین تشکیل شده بود؛ پیوست. زمانی که دهمین سری مسابقات (( مبارزه مرگبار)) شکل گرفت؛ *وی بنا به خواسته راهب بزرگ معبد شائولین ، ((وو)) برای مبارزه و شکست دادن شانگ سانگ فرستاده شد چون لو برای برگرداندن نتایج مسابقه به مالکینش یعنی معبد شائولین ، مطلوب به نظر می رسید.

همانطور که او مسیر خود رو در مسابقه پیش می رفت؛ با دو شخصیت به نام های ((جانی کیج)) و ((سونیا بلید)) روبرو و دوست گردید. در طول ورود لو کانگ، اوتولد قهرمانی ۹ سری از مسابقات مبارزه مرگبار رو از آن خودش کرده بود. سرانجام لو حق مبارزه با ((گورو)) را در مبارزات مرگبار به دست آورد. با اینکه اطمینان زیادی روی گورو* وجود داشت؛ لو توانست که گورو را شکست داده و قهرمان جدید مسابقات مبارزه مرگبار شود. به محض شنیدن خبر شکست گورو، شانگ سانگ لو* کانگ رو به مبارزه دعوت کرد.

بعد از یک مبارزه جانانه و حماسی، لو کانگ توانست با ضربه Fly Kick که بورا چیو به وی تعلیم داده بود؛ شانگ سانگ را شکست دهد. با شکست شانگ سانگ جزیره تحت نفوذ او نابود گردید و لو* به عنوان قهرمان جدید مبارزه مرگبار به خانه باز گشت.

MK 2:

بعد از بازگشت لو کانگ به خانه وی متوجه شد که تعداد بسیاری از راهب های شائولین به وسیله* گروهی از ((تارکاتان)) ها کشته شده اند. لو در نهایت خشم و با حمایت اعضای جامعه نیلو فر سفید* مانند کنگ لائو ،رایدن، ساب زیرو( برادر کوچک تر ساب زیرو بزرگ که توسط عقرب کشته شد) و اسموک (دود)،تصمیم گرفت که به اتولد سفر کند تا خواهان انتقام جویی باشد.

قبل از عزیمت، لو* به هالیود رفت تا از جانی کیج کمک بخواهد. خوشبختانه زمانی او جانی را ملاقات کرد که تارکاتانی در حال حمله به وی بود. سرانجام با پیوستن جانی و سونیا و مافوقش ((جکس)) ، آن ها راهی اوتولد شدند. در حین مبارزه ، لو* کانگ و کانگ لائو* با (( کیتانا)) روبرو شدند و لو* به مرور زمان عاشق کیتانا گردید. او متوجه ماهیت واقعی مسابقات اوتولد گردید اما با این حال یک چیز* واضح نبود و اون این موضوع بود که چگونه مسابقات صورت می گیرد. که پاسخ این سوال کسی نبود جز ((شائو کان)) امپراتور اوتولد. لو بعد ها در مقابل شائو کان ، شانگ سانگ و شوکانی به نام (( کینتارو)) را شکست داد و نزدیک به پیروزی کامل بود که شائو کان دستور نابودی نابودی قهرمانان زمین رو به نیروی های خودش داد. با این وضعیت نیروی های زمین به قلمرو خودشون برگشته و واسه مبارزه خودشون رو آماده کردن.

MK 3/UMK 3/MKT:

بعد از بازگشت به قلمرو زمین، لو کانگ به همراه کنگ لائو، شروع به تعلیم دادن نسل جدید راهب های شائولین کردند. اما با حمله نیروهای نابودگر* شائوکان و کشتن مبارزین انتخاب شده ؛در این عمل وقفه افتاد. در این بین کنگ لائو نزدیک بود که بوسیله جادوی شائوکان کشته شود. لو کانگ شائو کان رو به مبارزه طلبید و در نبرد نهایی مبارزه مرگبار، کان رو دوباره شکست داد. با این شکست، شائو کان و نیروهایش به اوتولد رانده شدن و روح هایی که کان طی مبارزات پی در پی تسخیر کرده بود؛ آزاد شد.

MK4/MK Gold:

لو کانگ برای پیدا کردن و آموزش نسل جدیدی از راهب های شائولین، به آمریکا سفر کرد. او در انجا دوست قدیمی خود ((Kai)) رو ملاقات کرد و پس از اون هر دو به منظور اینکه کای توسط لو آموزش ببینه؛ به چین برگشتند. اما به هرحال صلح و آرامش زیاد طول نکشید؛ چون خدای ارشد ( الدر گاد) سقوط کرده یعنی ((شیناک)) بوسیله یه پورتال (دروازه) از قلمرو زیرین ((Netherrealm)) به سمت Edenia *متواری شده بود. با این اتفاق کیتانا به دام افتاد و لو بر آن شد که به تنهایی به نجات کیتانا برود اما موفق نشد. لو به قلمرو زمین برگشت و با کمک رایدن، شروع به جمع آوری جنگجویان زمین برای حفظ زمین کرد. بالاخره زمانی رسید که لو کانگ در مقابل شیناک قرار گرفت و وی رو در یک مبارزه شکست داد. بعد از این پیروزی لو به معبد شائولین برگشت و بر این باور بود که کیتانا را برای همیشه از دست داده؛ اما شاهزاده Edenia یعنی کیتانا، از طریق پورتالی از Edenia ظاهر شد و از لو تشکر کرد و به وی پیشنهاد پادشاهی Edenia *را داد. اما مسئولیت پذیری لو به عنوان قهرمان مورتال کامبت، وی را مجبور به رد کردن این پیشنهاد کرد.

MK DA:

برای سال های متمادی، لو کانگ در یک آرامش و صلح نسبی به سر می برد تا زمانی که اتحاد مرگبار شکل گرفت. شانگ سانگ در شکل کانگ لائو در مقابل لو که در حال تمرین بود قرار گرفت. اما از لو شکست خورد.ولی با همکاری کوان چی، که لو را بوسیله پرتاپ جادو از پشت سر ، زخمی شده بود؛ توانستند که با شکستن گردن لو و نابودی روحش به زندگی وی پایان دهند. بعد از مدتی جسد تکه تکه لو توسط راهب های شائولین پیدا شد. و در مکانی در (( مدرسه وو شی)) ((WU Shi Academy)) دفن گردید.

MK Deception/MK Unchained:

در اوج این حوادث ، رایدن قدرت خدایی خود رو برای نابودی ((اوناگا)) آزاد ساخت؛ این امر باعث کشته شدن احتمالی شانگ سانگ و کوانچی گردید البته دقیقا مشخص نگردید. ولی چیزی که آشکار گردید این بود که با رخ دادن این حادثه روح هایی که شانگ تسخیر کرده ؛آزاد گردید. و روح لو نیز شامل آن گشت. پس از این رویداد رایدن قدرت خود رو از دست داد؛ بدن لو کانگ احیا گردید اما در یک حالت دیوانگی و وحشی گری به سر می برد. او تعداد بی شماری از راهب های شائولین رو سر برید و کشت. اما طولی نکشید که لو به ماجرای خود پی برد. و از این کشتار بی رحمانه سخت ناراحت گردید؛ اگرچه در اصل وی مقصر نبود. روح لو تصمیم گرفت تا در اوتولد بماند و علیه اوناگا مبارزه کند. او همچنین پی به این ماجرا برد که روح دوستان و همراهان همیشگیش، مانند خودش، توسط اوناگا اسیر شدند.

در اونجا لو به نینجای مرموزی به نام ((ارمک)) به عنوان یک متحد پیوست و قرار شد که دو ماموریت را انجام بدند. اول، تلاش برای نجات و رهایی دوستان از اسارت اوناگا با کمک ارمک. دوم، شکست دادن و توفق بدن لو که تحت کنترل خودش نبود. لو پس از مدتی آگاه شد که ((شوجینکو)) توسط اوناگا که خود رو به عنوان الدر گادی به نام ((کامیدوگو)) معرفی کرده بود؛ منحرف گردیده است ؛ با این حال لو از این واقعه خوشحال بود چون فکر می کرد این تکنیک شوجینکو هست که به او کمک کند. لو با کمک ارمک عازم انجام ماموریت شدند و وی توانست دوستان خود را از بند اوناگا رها سازد و دوباره* آن ها کنار هم جمع شدند. پس از این ماموریت لو کانگ بر این شد که آخرین و وحشتناک ترین ماموریت خودش رو یعنی مبارزه با بدن و روح تسخیر شده اش رو به انجام برسونه.

MK Armageddon:

با توجه به بیوگرافی ((نایت ولف))-(گرگ شب)، کیتانا همراه روح لو کانگ شد. پیوند بین این دو بسیار قوی بود. در نتیجه کیتانا قادر بود که نیروی خودش رو دست نخورده باقی بذاره تا یه راه برای دوباره پیوستن روح و بدن لو کانگ پیدا کند. و نایت ولف از طریق پیوند بین کیتانا و لو موظف شد که روح لو را مهار کند.

MK vs DC Universe:

پس از حمله ناموفق شائوکان به قلمروی زمین، لو کانگ برای مدتی به Wu Shi Academy *برگشت. پس از مدتی کوتاه تعدادی از راهب های انجمن نیلوفر سفید ناپدید شدن. از طرفی سرو کله کیتانا پیدا شد و وی اظهار ناپدید شدن تعدادی از جنگجویان قلمروی خود را کرد. آن ها به این نتیجه رسیدن که یکی از گروه لین کو ای یا بلک دراگون( اژدهای سیاه) ممکنه در این کار دخالت داشته باشند. بنابراین لو و کیتانا برای بررسی موضوع از هم دیگر جدا شدند.

لو برای جستجوی ((ساب زیرو))-(زیر صفر) عازم شد. که ناگهان از سوی ساب زیرو مورد حمله قرار گرفت. جالب این جاست که ساب زیرو فکر می کرد که ناپدید شدن تعدادی از جنگجویان لین کوئی زیر سر لو کانگ هست. لو به ساب زیرو توضیح داد که وی از این امر بی اطلاع هست که ناگهان سرو کله ((اسکورپیون))_(عقرب) پیدا شده و به ساب زیرو حمله می کند. لو با اسکورپیون درگیر شده و وی را شکست داد و ساب زیرو معرکه را ترک کرد. لو قبل از مبارزه با اسکورپیون متوجه چشمانش شد که با نور زرد رنگی می درخشید و همچنین این نور سراسر بدن او را فرا گرفته بود. لو بر این باور بود که این نور جادوی شانگ سانگ هست. اما بعد از شکست دادن اسکورپیون دریافت که این نور جادوی شیطانی نیست؛ بنابراین او را با خورد به آکادمی برد تا توسط* مافوقش آزمایش گردد. البته در انجا شانگ سانگ کمین کرده و منتظر برای جنگیدن با لو بود. لو این نور را بر روی خود ازمایش کرد اما نیرویی مشابه وی را به GothaM City منتقل کرد. آنجا با ((بت من)) روبرو گردید و این بار پنداشت که بت من همان شانگ سانگ هست.

لو کانگ بعدها با شانگ سانگ همکاری نمود و به همراه رایدن و کوان چی در مکانی گرد آمدن. در انجا به ماهیت جنگجویی جدیدی به نام ((دارک کان)) که ترکیبی از شائوکان و ((دارک سید)) بود؛ پی بردند. در نبرد نهایی لو ((گرین لانترن)) که از جنگجویان D.C بود شکست داد. اما ناگهان رایدن تحت تاثیر همان نیروی زرد دارک کان قرار گرفت. لو تلاش کرد که جلوی عصبانیت وی را بگیرد اما با شکست مواجه شد. اما رایدن با جمله معروف ((FATALITY)) شانگ سانگ به خود آمد. پس از آن رایدن به همراه ((سوپر من)) و دیگر همراهان عازم مبارزه با دارک کان شدند.

لیو کانگ (Liu Kang) شخصیتی در مجموعه بازی مبارزه‌ای مورتال کمبت است. او یکی از معدود شخصیت‌های اصلی است که در اولین بازی آرکید مورتال کمبت حضور داشت. او در چهار بازی اول، فیلم‌های لایو-اکشن و مجموعه کتاب‌های کمیک اصلی به عنوان شخصیت اصلی ایفای نقش می‌کند. در تایم‌لاین اولیه او قهرمان بزرگ چهار تورمنت اول مورتال کمبت محسوب می‌شود.

در تایم‌لاین جایگزین، او تنها در دو نوبت قهرمان بزرگ شده است. دلیل این موضوع به این خاطر است که تورنومنت سوم به دلیل حمله به Earthrealm برگزار نشد. اگرچه لیو کانگ در تمام بازی‌های اصلی مورتال کمبت حضور داشته است اما او در Mortal Kombat: Deadly Alliance یک شخصیت قابل بازی نیست، چرا که او توسط اتحاد مرگبار (Deadly Alliance) کشته شد.
درباره لیو کانگ

لیو کانگ یکی از محبوب‌ترین و در دسترس‌ترین شخصیت‌های مجموعه محسوب می‌شود. او یکی از بزرگ‌ترین جنگجویان Earthrealm است که برای اثبات خود تاکنون بسیاری را مغلوب کرده‌ است. در سراسر مجموعه، او به تدریج به عنوان یک قهرمان اصلی به تصویر کشیده شد و بعد از اولین مسابقات مورتال کمبت نیز تبدیل به قهرمان شد.

یکی از دشمنان کانگ جادوگری به نام شنگ سونگ است که تاکنون چندین بار شکست را تجربه کرده است. لیو کانگ اغلب یکی از بزرگ‌ترین تهدیدها برای نقشه‌های شنگ و امپراتور او شائو کان است.

او همچنین عضو انجمن لوتوس سفید است و به طور مداوم در آکادمی وو شی تمرین می‌کند. او در زمان مرگش توسط اتحاد مرگبار شنگ با کوان چی نیز در این آکادمی حضور داشت.

در اولین نمایش‌های مجموعه، لیو کانگ فردی غیر خشن نشان داده می‌شد به طوری که در هنگام ضربه‌ی تمام‌کننده‌ی خود (Finisher) حریفش را نمی‌کشت. با این حال، با شروع مورتال کمبت ۲ ضربات کشنده‌ی او (Fatalities) دشمنان را به کام مرگ می‌فرستاد.

در Mortal Kombat: Deception بدن او بدون وجود روحش احیا شد. این نیمه انسان با مهارت‌هایی که در زمان حیاتش برای محافظت از انسان‌ها فرا گرفته بود، اقدام به کشتار صدها فرد بی‌گناه کرد.

گفته می‌شود که او یکی از آخرین نوادگان کونگ لائو بزرگ است. این امکان وجود دارد که لیو کانگ و کونگ لائو پسرعموی یکدیگر باشند. او با عنوان «قهرمان فناناپذیر مورتال کمبت» شناخته می‌شود، و با توجه به پایان Mortal Kombat: Deception فرض می‌شود که دوباره به زندگی بازگشته است.
بیوگرافی لیو کانگ
مورتال کمبت (۲۰۱۱)

لیو کانگ در سنین بسیار پایین یتیم شد و توسط راهبان شائولین پرورش داده شد. راهبان به او آموختند که چطور یک جنگجوی معنوی باشد و خیلی زود پی بردند که لیو کانگ پتانسیل شرکت در تورنمنت مورتال کمبت را دارد. به این ترتیب لیو برای این هدف به سختی تمرین کرد. ریدن نیز متوجه استعداد لیو کانگ شد و به او امیدوار شده بود، به همین خاطر او را به استاد بو رای چو معرفی کرد تا مسیر توسعه لیو هموارتر شود. پس از اتمام تمرین‌ها، لیو کانگ بر همه رقبای خود برتری پیدا کرد و به نماینده‌ای پر افتخار برای معبد شائولین تبدیل شد. به این ترتیب لیو کانگ و ریدن برای شرکت در تورنومنت مورتال کمبت مقصد خود را به سمت جزیره شنگ سونگ در پی گرفتند.

در طول این تورنومنت لیو کانگ در نقطه‌ای در مقابل کیتانا قرار گرفت، کسی که قصد کشتن لیو را داشت. با این حال کیتانا شکست خورد و او از لیو کانگ خواست تا او را به خاطر شکستش بکشد اما لیو این کار را نکرد و اظهار کرد که آن‌ها هرگز با هم روبرو نشده‌اند.

بعد از این که لیو کانگ موفق به شکست شنگ سونگ شد، او پی برد که کیتانا اسیر و زندانی شده است. لیو پس کمی بحث و جدل با ریدن به همراه کونگ لائو برای یافتن کیتانا راهی برج شد. او در نهایت موفق به یافتن کیتانا شد و او را آزاد کرد. در همین حین کانگ لائو موفق به شکست شنگ سونگ و کوان چی شد، اما او در ادامه توسط شائو کان کشته شد و این موضوع خشم لیو کانگ را در پی داشت. لیو کانگ در رویارویی با شائو کان تقریبا موفق به کشتن او شد اما او به لطف جادوی کوان چی زنده ماند.

سپس لیو کانگ با همراهی ریدن به دیدار خدایان ارشد رفت تا آن‌ها را برای متوقف کردن شائو کان متقاعد کند اما تلاش آن‌ها بی‌ثمر بود. بعد از بازگشت آن‌ها به ارث‌رلم تقریبا تمام جنگجویان طی هجوم شائو کان کشته شده بودند. زمانی که ریدن آخرین توصیه‌ی خود را کمک گرفتن از کوان چی اعلام کرد، لیو کانگ به کلی از او ناامید شد و قبول نکرد که با او به ندررلم برود.

وقتی ریدن از ندررلم بازگشت رو به لیو کانگ گفت که باید اجازه دهد شائو کان پیروز شود. لیو کانگ این درخواست را قبول نکرد و با ریدن مبارزه کرد، اما شکست خورد. در نهایت اقدامات ریدن باعث سوختگی و جراحت شدید بدن لیو کانگ شد. آخرین جمله لیو کانگ به ریدن این بود: «تو همه ما را به کشتن دادی»، و در نهایت لیو کانگ جان خود را از دست داد.
مورتال کمبت X

پس از اتفاقات رخ داده لیو کانگ در ندررلم و به یک «از گور برخاسته» تبدیل شد که در خدمت کوان چی بود. احیاشدگان دیگری چون کونگ لائو، کیتانا و سیدنل نیز در کنار او دیده شدند. با آزاد شدن شیناک، لیو کانگ و سایر احیا شدگان وفاداری خود را به او ثابت کردند. آن‌ها به معبد آسمان ورود پیدا کردند و جانی کیج را اسیر کردند و شیناک نیز با سنگ طلسم خود به بو رای چون حمله کرد. خیلی زود ریدن خود را محل رساند و مقابل احیا شدگان قرار گرفت. در همین حین شیناک برای مسموم کردن جینسی (Jinsei) اقدام کرد. ریدن موفق به شکست احیا شدگان شد و در انتها مقابل لیو کانگ قرار گرفت. ریدن پیش از مبارزه با شاگرد سابقش سعی کرد تا به او بفهماند که سرنوشت او این گونه نباید باشد اما در نهایت لیو کانگ اعلام کرد که برای سرنگونی خدایان ارشد به شیناک کمک خواهد کرد و در ادامه مبارزه‌ای میان آن دو شکل گرفت که با پیروزی ریدن همراه بود.

پس از شکست شیناک به دست کسی کیج و بازیابی جینسی، در صحنه‌ای نشان داده شد که لیو کانگ و کیتانا در غیاب شیناک تبدیل به حاکمان ندررلم شده‌اند.
مورتال کمبت ۱۱

تباهی لیو کانگ با نفوذ شیناک افزایش یافته بود و او تصمیم داشت تا به ارث‌رلم حمله کند. او با پیوستن به کرونیکا تلاش کرد تا نقشه این تایتان را برای تغییر خط زمانی عملی کند و همین طور ریدن را از روی زمین محو کند.

با وجود اختلالات زمانی ایجاد شده، لیو کانگ جوان به همراه متحدان و دشمنانش از گذشته به زمان حال آمدند. لیو کانگ جوان با وجود مشاهده آینده خودش اما همچنان به ریدن ایمان داشت. در مقطعی ریدن و لیو کانگ جوان طی یک اختلاف نظر مقابل هم قرار گرفتند. طولی نکشید تا ریدن متوجه شد که این تقابل نیز از اختلالات زمانی به وجود آمده توسط کرونیکا است، موضوعی که خود کرونیکا نیز آن را تائید کرد و در واقع جزئی از نقشه‌اش بود.

کرونیکا که شاهد به هم خوردن نقشه‌اش بود خودش در محل حضور پیدا کرد و لیو کانگ جوان را با خود به جزیره‌اش برد. در آن جا لیو کانگ احیا شده روح لیو کانگ جوان را جذب کرد تا قدرت بیشتری به دست آورد. در نهایت لیو کانگ احیا شده برای مبارزه با ریدن آماده شد اما ریدن به جای کشتن او خود را با لیو کانگ ادغام کرد و به این ترتیب «لیو کانگ خدای آتش» شکل گرفت. این خدای آتش با قدرت‌های جدید خود و دانش بالایی که داشت به نبرد با کرونیکا رفت.

پایان داستان با توجه به نتیجه ی نبرد می‌تواند متغیر باشد. در صورت شکست لیو کانگ عصر جدید کرونیکا آغاز خواهد شد و در صورت پیروزی لیو، ریدن به یک فانی تبدیل می‌شود و لیو کانگ به محافظ جدید ارث‌رلم تبدیل خواهد شد. لیو کانگ در این مقام جدید بسته به شرایطی ممکن است کیتانا را به عنوان شریک خود برگزیند.

Related posts

فردی کروگر – مورتال کمبت

PlayStationOne

گورو – مورتال کمبت

PlayStationOne

تانیا – مورتال کمبت

PlayStationOne

نظر بگذارید